Ci którzy mają maseczki z zaciskiem na nos i zaworem ułatwiającym wydychanie nie mają problemu z parowaniem. Większość z nas niestety ma maseczki albo uszyte z bawełny, albo jednorazowe z fizeliny, które są słabiej dopasowane, dlatego większość wydychanego powietrza wędruje prosto do góry i sprawia, że na szkłach osadza się mgiełka. Trudno wtedy sobie poradzić z wyszukaniem kluczy, czy wpisaniem czegokolwiek do telefonu.
ZOBACZ TEŻ: Jak zrobić maseczkę z koszulki bez szycia
Problem jest ogólnoświatowy, dlatego przeszukałyśmy dla Was internet, żeby zobaczyć, czy ktoś wymyślił już sposób na zaparowane okulary nad maseczką. I jak zwykle, nie zawiodłyśmy się. Internet jest genialny.
1. Odsuń okulary
Pierwszy pomysł jest nasz, autorski, chociaż pewnie ktoś już wcześniej go wymyślił. My wpadłyśmy na niego w trakcie testowania innych sposobów. Jest zaskakująco skuteczny - wystarczy zsunąć trochę okulary na nosie, mniej więcej o centymetr, żeby parowanie było zdecydowanie słabsze. Ten sposób można zastosować do wszystkich okularów przeciwsłonecznych i wtedy, kiedy nie zmienia to podstawowej funkcji okularów, czyli ich właściwości korekcyjnych. Sprawdź, może tyle wystarczy.
Skuteczność 4/5
2. Przepłucz w mydlinach
Ten sposób w naszych testach sprawdzał się umiarkowanie, ale różnica była zauważalna. Wystarczy przygotować sobie miseczkę z wodą z mydlinami (my dodałyśmy jedno wyciśnięcie z dozownika na mniej więcej szklankę wody). Przed wyjściem trzeba okulary zanurzyć, lekko nimi zamieszać, po czym wyjąć i osuszyć, machając nimi. W niektórych poradnikach znalazłyśmy informację, żeby wytrzeć delikatnie chusteczką, ale w naszym teście skuteczniejsze było pozostawienie okularów do wyschnięcia. Niestety, efekty słabną z czasem. po kilkunastu minutach okulary parowały jak przed zabiegiem.
Skuteczność 3/5
3. Posmaruj pianką/żelem do golenia
Ten sposób stosują podobno drwale, którzy w pracy muszą nosić zarówno maseczki (żeby nie wdychać pyłu), jak i okulary ochronne. Jednak ich okulary są prawdopodobnie z innego materiału, mają też zapewne inną konstrukcję, czyli ściślej przylegają do skóry wokół oczu. W przypadku zwykłych okularów posmarowanie ich kremem nie dawało nic. Próbowałyśmy i spłukiwać krem wodą i wycierać piankę do sucha ściereczką - praktycznie wcale nie działało.
Skuteczność 1/5
SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Jaki materiał na maseczkę DIY skutecznie zatrzymuje wirusy?
Komentarze
~Andrzej, 2020-06-18 12:53:26
~Karol, 2020-04-21 22:21:22
Potwierdzenie zgłoszenia naruszenia regulaminu
Czy zgłoszony wpis zawiera treści niezgodne z regulaminem?
Potwierdzenie zgłoszenia naruszenia regulaminu
Czy zgłoszony wpis zawiera treści niezgodne z regulaminem?