Oznaki, że w Twoim domu są pluskwy [WH News]

W nowej porcji ciekawostek WH m. in. o tym, jak poprawnie używać niektórych leków. Wiedza z pozoru podstawowa, ale czasami warto ją sobie odświeżyć...

pluskwa w łóżku fot. shutterstock
fot. shutterstock

Powrót pluskwy

Potrójne ukąszenia znajdowane rano, drobne ślady krwi na pościeli, zapach gnijących malin, którego nie możesz usunąć... To mogą być znaki, że w Twojej sypialni zagnieździły się pluskwy.

Mniej więcej od 5 lat w Polsce jest ich coraz więcej. Możesz je przynieść do domu z pociągu, z hotelu, a nawet z teatru. Gdy coś budzi Twoje podejrzenia, sprawdź dokładnie pościel (zwłaszcza materac) i okolice łóżka. Jeśli znajdziesz małe, pięciomilimetrowe robaczki w szwach materaca, za listwami czy za obrazem – nie baw się w domowe sposoby, tylko wezwij wyspecjalizowaną firmę. To niezbyt tani (150-400 zł), ale jedyny naprawdę skuteczny sposób pozbycia się z domu nieproszonych gości.

Facet lekiem na całe zło?

Stały związek to nie tylko więcej pieniędzy, seksu i walających się wszędzie skarpetek. Okazuje się, że Twój facet może mieć duży wpływ również na Twoje zdrowie. Ty na jego także. Kłopot w tym, że nie zawsze jest to wpływ pozytywny. Zobacz, w czym Twój partner Ci pomaga, a w czym szkodzi.

Korzyści

1. W dobrym związku dotyk mężczyzny łagodzi fizyczny ból kobiety.

2. Mieszkanie z facetem wzmacnia Twój mikrobiom, a to zmniejsza ryzyko alergii i infekcji.

3. Kochający mężczyzna w domu poprawia też Twoje zdrowie psychiczne. Ty zaś jego fizyczne.

Straty

1. Niestety, ale stały związek, a zwłaszcza ten szczęśliwy, zwiększa ryzyko przybrania na wadze. Dotyczy to obu stron.

2. Jeśli Twój facet ma cukrzycę typu 2, ryzyko, że i Ty na nią zachorujesz, rośnie o 26%.

3. Kłótnie zakończone cichymi dniami zwiększają ryzyko bólu pleców Kobiety cierpiące na zespół policystycznych

Dokładnie tyle

Połknąć tabletkę potrafi każdy głupi, choć i tu można popełnić błąd, np. biorąc ich za dużo albo łącząc ze sobą te, które razem szkodzą. Ale leki podawane w innej formie sprawiają nam jeszcze więcej problemów. Zobacz, jakie błędy robimy najczęściej i Ty już ich nie popełniaj.

Krople

Nie wpuszczaj kropli do wewnętrznego kącika oka, bo większość leku wypłynie. Zatkaj kącik palcem, upuść kroplę na źrenicę i zamknij oko na 30 s.

Spray

Spray wtryśnięty do zapchanego nosa nie dotrze tam, gdzie powinien. Przed użyciem sprayu zawsze wydmuchaj nos, każdą dziurkę osobno.

Inhalator

Badania wykazały, że użycie inhalatora bez wstrząśnięcia tuż przed sprawia, że do oskrzeli dociera nawet tylko 7% dawki. Zawsze wstrząsaj

Z cukrzycą nie ma żartów

Kobiety cierpiące na zespół policystycznych jajników (PCOS) są aż cztery razy bardziej niż przeciętnie narażone na zachorowanie na cukrzycę. Masz PCOS? Sprawdzaj cukier co najmniej raz w roku.

Zobacz również:
REKLAMA