[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Organiczne warzywa i owoce: czy trzeba je myć dokładniej niż zwykłe?

Nie chcesz jeść chemii i żadnych niepotrzebnych E-świństw, dlatego kupujesz żywność ekologiczną. Ale czy organiczne warzywa i owoce trzeba myć dokładniej niż zwykłe? Zapytałyśmy o to naszego eksperta. Sprawdź, co odpowiedział.

jak się pozbyć chemii z warzyw i owoców Przed jedzeniem płucz owoce i warzywa w wodzie. Zawsze. Wszystkie. Koniecznie.

Czy organiczne warzywa i owoce trzeba myć dokładniej niż zwykłe?

„Generalna zasada brzmi: myj owoce i warzywa przed jedzeniem – mówi Jan Bondar z Głównego Inspektoratu Sanitarnego. – Na ich powierzchni mogą się bowiem rozwijać bakterie, pleśnie, drożdże, larwy i jaja owadów niezależnie od tego, jaką metodą zostały wyprodukowane”.

REKLAMA

Niepotrzebne są natomiast żadne specjalne zabiegi, dzięki którym oczyścisz żywność ekologiczną. Nawet jeśli jej wzrost był wspomagany nawozami naturalnymi.

W dostępnej literaturze naukowej brak mocnych dowodów na to, że żywność ekologiczna ma istotnie większe wartości odżywcze niż zwykła żywność – dodaje Bondar. – Jednak z reguły jest smaczniejsza i w mniejszym stopniu naraża Cię na kontakt z pestycydami i innymi chemikaliami wykorzystywanymi w rolnictwie”.

Być może nie wiedziałaś natomiast, że warto myć owoce suszone. Zazwyczaj są one poddane działaniu dwutlenku siarki, który w nadmiarze jest dla twojego organizmu bardzo szkodliwy.

A jeśli już wydajesz sporo kasy na produkty eko, warto również zwrócić uwagę, czy oferowane produkty są naprawdę ekologiczne. Świadczy o tym specjalny certyfikat na etykiecie (tzw. eko-liść).

Uwaga: jeśli masz do nas jakąś sprawę, chcesz nas o coś zapytać, powiedzieć, o czym chciałabyś przeczytać w WH, zajrzyj na nasz facebookowy profil. Żadnej wiadomości nie zostawiamy bez odpowiedzi, a na ciekawe pytania, które do nas trafiają, często odpowiadamy na łamach papierowego wydania „Women’s Health”.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij