Oddychaj zdrowo - oczyszczacze powietrza z funkcją nawilżania SHARP Ultimate Air

Czyste i zdrowe powietrze jeszcze nigdy nie było tak istotną kwestią jak obecnie. Oprócz zwiększonego zanieczyszczenia cząstkami stałymi i alergenami, wirusy, takie jak SARS-CoV-2, które są przenoszone w powietrzu, powodują obecnie zwiększone zagrożenie dla zdrowia. Aby oddychać czystym powietrzem, warto pomyśleć o zakupie urządzenia o bezkompromisowej jakości - Sharp jako jedna z wiodących firm technologicznych na świecie, spełnia te wymogi w stu procentach.

SHARP Ultimate Air Materiały prasowe marki SHARP

Według raportu Europejskiej Agencji Środowiska: „Powietrze na ulicy miasta o średnim natężeniu ruchu drogowego może być w rzeczywistości czystsze niż powietrze w naszym salonie. Wyniki przeprowadzonych niedawno badań wskazują, że stężenie szkodliwych zanieczyszczeń powietrza może być wyższe w pomieszczeniach niż na zewnątrz”. 

Powietrze w naszym otoczeniu wypełnione jest alergenami, wirusami i kurzem, a smog niesie ze sobą dodatkowe zagrożenie w postaci szkodliwych pyłów PM 2.5 oraz PM10 powodujących choroby układu oddechowego i krążenia. To sprawia, że  świetnej jakości oczyszczacz nie jest tylko „kolejnym gadżetem”, a staje się niezbędnym elementem wyposażenia domowego. To idealny zakup dla każdego, kto chce zadbać o zdrowie swoje i swoich najbliższych.

Sharp jako jedna z wiodących firm technologicznych na świecie, ciągle poszukuje skutecznych rozwiązań, aby powietrze w pomieszczeniach było czystsze i zmniejszało ryzyko dla zdrowia. Optymalne połączenie filtracji mechanicznej z technologią Plasmacluster sprawia, że urządzenia Sharp Ultimate Air są niezwykle skuteczne w redukcji zanieczyszczeń powietrza.  Korzystanie z nich zapewnia oczyszczenie powietrza ze: smogu, wirusów, alergenów, bakterii, roztoczy, grzybów, pleśni oraz nieprzyjemnych zapachów. 

Sharp UA-KIL - oczyszczacz dla wymagających

Sharp UA-KIL to topowa seria oczyszczaczy powietrza Sharp Ultimate Air. Dzięki najwydajniejszemu generatorowi jonów Plasmacluster Ion 25000 usuwa zanieczyszczenia z powietrza ponad 3 razy szybciej w stosunku do stosowanego we wcześniejszych modelach generatora Plasmacluster Ion 7000. Trzycyfrowy wyświetlacz LED urządzenia dostarcza precyzyjnych informacji na temat warunków panujących w pomieszczeniu, również takich jak stężenie drobnych zanieczyszczeń pyłowych (PM 2.5). Dodatkowym atutem oczyszczacza jest długa żywotność filtrów, która sięga aż 10 lat, a dzięki funkcji automatycznego czyszczenia filtra kurzu jeszcze łatwiej zadbać o ich trwałość.

SHARP Ultimate AirMateriały prasowe marki SHARP

 

Najbardziej zaawansowany oczyszczacz Sharpa serii UA-KIL został wyposażo­ny w pięciostopniowy system filtracji - 3 filtry mechaniczne, nawilżanie oraz technologię zbilansowanej jonizacji Plasmacluster. Urządzenie posiada tryb automatyczny, który samodzielnie dostosowuje pracę do warunków panujących w pomieszczeniu. Wykorzystuje do tego pomiary 5 czujników jakości powietrza – temperatury, wilgotności, kurzu (w tym PM 2.5), zapachu oraz światła.

Filtry mechaniczne w oczyszczaczach powietrza Sharp

Powietrze jest filtrowane przez Sharp Ultimate Air aż na trzech poziomach. Filtr wstępny wychwytuje większe cząsteczki kurzu oraz innych zanieczyszczeń. Filtr HEPA usuwa blisko 100% małych drobinek kurzu, pochłania również nieprzyjemne zapachy. Usuwa dym papierosowy oraz – ważna informacja, jeśli jesteś alergikiem - pyłki. Posiadaczy zwierząt ucieszy to, że filtr eliminuje również sierść z powietrza w mieszkaniu. Natomiast filtr węglowy odpowiada za pochłanianie zapachów oraz usuwanie szkodliwych gazów.

Plasmacuster - technologia zbilansowanej jonizacji

Plasmacluster to opatentowana technologia jonizacji powietrza, pozwalająca na pozbycie się wirusów, bakterii, nieprzyjemnych zapachów i pleśni z otoczenia. Generowane jony są odpowiednikiem dodatnich i ujemnych jonów występujących w naturze. Dlatego niezależnie od ich nasycenia, są bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Po procesie oczyszczania powietrza, jony zamieniają się w wodę i w tej postaci wracają do środowiska. Technologia ta zapewnia również balans energetyczny powietrza i eliminuje napięcia elektrostatyczne.

Plasmacluster to unikalna technologia oczyszczania powietrza, która redukuje aktywność szkodliwych cząsteczek poprzez rozbijanie białek na ich powierzchni w wyniku bezpiecznej reakcji chemicznej.

Funkcja nawilżania powietrza - istotny atut Ultimate Air

Istotnym wyróżnikiem urządzeń Sharp jest to, że większość z nich to modele wyposażone w funkcję oczyszczacza i nawilżacza powietrza.

Odpowiedni poziom wilgotności powietrza pozwala na zminimalizowanie wysuszenia skóry oraz oczu. Pozwala również na łatwiejsze oddychanie osobom szczególnie wrażliwym na suchość w gardle. Urządzenia Ultimate Air w sposób inteligentny regulują wilgotność powietrza, zapewniając optymalny poziom nawilżenia w pomieszczeniu. Zastosowane czujniki we właściwy sposób regulują natężenie pracy urządzenia.

Design w wersji premium

Jako że oczyszczacz to stale widoczny obiekt w domu, marka Sharp zwraca uwagę na atrakcyjne wzornictwo i doskonałą jakość wykonania. Dzięki udoskonalonej, prostej konstrukcji i zaokrąglonym narożnikom, oczyszczacze powietrza z serii UA-KIL doskonale pasują do otoczenia.

SHARP Ultimate AirMateriały prasowe marki SHARP

 

Ruchomy panel dotykowy z blokadą dotykową zapewnia łatwą obsługę i wysoki poziom przyjazności dla użytkownika. Za swoje innowacyjne i wyjątkowe wzornictwo seria UA-KIL firmy Sharp została wyróżniona nagrodą iF DESIGN Award 2021. Nagroda iF DESIGN AWARD jest uznawana za jedną z najważniejszych nagród za dobre wzornictwo i stanowi uznany na całym świecie znak jakości zarówno dla konsumentów, jak i członków branży.

W jakim miejscu postawić oczyszczacz?

Design Urządzenie jest przenośne, dlatego w dzień najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniu, w którym najczęściej przebywamy, na noc zaś warto zabrać je do sypialni – w trybie nocnym urządzenie pracuje w możliwie najcichszy sposób, tak aby nie zakłócać snu domowników.

Cicha praca urządzeń marki Sharp nie będzie zakłócać pracy, nauki czy rytmu codziennych obowiązków, zapewniając przy tym komfort oddychania czystym powietrzem.

Więcej informacji o oczyszczaczach powietrza z funkcją nawilżania Sharp znajdziesz TUTAJ.