[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Objawy przeziębienia i grypy: zwalcz je bez tabletek

Katar i kaszel, bezsenność, bóle i dreszcze... – nawet jeśli już dopadła Cię choroba, niektóre objawy przeziębienia i grypy możesz zwalczyć bez tabletek. Wystarczy kilka specyfików, które znajdziesz w swojej kuchni. Dowiedz się więcej!

przeziębienie, jesień, parasol, choroba, katar fot. shutterstock.com

Jeśli czytasz ten artykuł, chociaż nie jesteś jeszcze chora, sprawdź (tak profilaktycznie), jak wzmocnić odporność organizmu dietą. Co prawda nie da się uniknąć kontaktu z wirusem, ale można tak się wzmocnić, żeby sobie z draniem poradził bez problemu i bez pomocy leków.

A co jeśli jest już za późno, bo choroba Cię dopadła? Próbujesz się leczyć witaminą C? Badania naukowe nie potwierdzają skuteczności tej witaminy w walce z infekcjami. Objawy przeziębienia i grypy pomogą Ci zwalczyć te naturalne produkty. Mamy na to dowody.

REKLAMA

Bezsenność

Trudności z zaśnięciem są już wystarczająco uciążliwe, gdy jesteś zdrowa, a gdy dołożysz do tego zapchany nos i bolącą głowę – staje się koszmarem. Żeby zasnąć szybciej, rano i wieczorem wypij szklankę soku wiśniowego. Jak donosi „Journal of Medicinal Food”, taki nawyk skraca czas zasypiania o 17 minut.

Kaszel

Mokry kaszel wprawdzie rozluźnia zalegającą w oskrzelach wydzielinę i pomaga się jej pozbyć, ale czasami naprawdę masz już dość tego szarpania. Badania uczonych z Pennsylvania State University wykazały, że miód łagodzi odruch kaszlu skuteczniej niż syrop z dextromethorphanem.

Zapchany nos

Gdy usta wyschną Ci już zupełnie i zechcesz je w końcu zamknąć, pożuj przez chwilę liście świeżej mięty pieprzowej. Uczeni z University of Maryland Medical Center potwierdzają, że zawarty w niej mentol pomaga rozrzedzić i pozbyć się wydzieliny. Bonus: żucie mięty pomaga też złagodzić mdłości.

Bóle i dreszcze

Gdy dokucza Ci gorączka i ból głowy, zamiast sięgać po tabletki, możesz spróbować wypić herbatkę z cynamonem, który ma łagodne działanie przeciwgorączkowe, przeciwzapalne i przeciwbólowe. Dodaj kroplę ekstraktu z lukrecji, a szybciej pozbędziesz się wirusów.

WH 03/2016

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij