[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

Nitkowanie zębów: dlaczego jest ważne?

Zdrowe, białe zęby to prawdziwa ozdoba. Dlatego zapominając o ich nitkowaniu bardzo sobie szkodzimy – tworzy się niebezpieczna płytka nazębna, która jest idealnym środowiskiem dla bakterii. Zobacz, jakie rozwiązania awaryjne pomogą zachować Ci piękny uśmiech.

nitkowanie zębów fot. shutterstock.com

W życiu czyha na Ciebie tyle pokus – nocny seans w telewizji, szpilki, którymi można by przekuwać uszy, do tego dzień wypełniony tak dokładnie, że gdy nadchodzi wieczór, nie masz siły nawet dokładnie umyć twarzy (i zrobić demakijażu), nie mówiąc już o nitkowaniu zębów. Spokojnie. Przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw rozwiązań awaryjnych na takie właśnie okazje.

Tym razem podpowiadamy, co zrobić, jeśli nie nitkujesz zębów systematycznie.

REKLAMA

Plan B

Zapominając o nitkowaniu zębów, narażasz się na tworzenie niebezpiecznej płytki nazębnej, która jest idealnym środowiskiem dla bakterii, które mogą zaatakować zarówno zęby, jak i dziąsła.

Na szczęście możesz się jej pozbyć również za pomocą elektrycznej szczoteczki do zębów, która jest skuteczniejsza w usuwaniu płytki niż jej analogowy odpowiednik. Najskuteczniejsze są szczoteczki oscylacyjne lub pulsacyjne - oprócz ruchu wirowego główka szczoteczki porusza się w innej płaszczyźnie i rozbija płytkę.

Plan C

Solidnie wynitkuj zęby przynajmniej raz w tygodniu. Dokładne nitkowanie, nawet rzadsze, skuteczniej zapobiega chorobom dziąseł niż niedokładne, choć wykonywane codzienne. Częstym błędem popełnianym przy czyszczeniu zębów nicią dentystyczną jest koncentrowanie się na resztkach jedzenia, które dostało się między zęby.

Mają one mniejszy wpływ na formowanie się płytki niż białka obecne w ślinie. Jeśli mimo nitkowania i szczotkowania płytka stale Ci się tworzy, raz na pół roku idź do dentysty usunąć kamień. Najskuteczniejszy jest tzw. scaling ultradźwiękowy - pod wpływem drgań kamień się kruszy i odpada, również ten, który utworzył się poniżej linii dziąseł.

Jeśli pijesz sporo kawy i jesz sporo węglowodanów, może się okazać, że dentystę będziesz musiała odwiedzić nawet trzy razy w roku. Zabieg kosztuje przeciętnie około 200 złotych.  

WH 05/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij