Newsy ze świata zdrowia: miód na pryszcze i inne

Newsy do codziennego stosowania. Popij kawą.

miód fot. shutterstock
fot. shutterstock

NIEZŁE JAJA

Wystarczy zjadać 1 jajko dziennie, żeby aż o 26% zmniejszyć ryzyko udaru mózgu – wynika z badań opublikowanych w piśmie „Heart”. Jeszcze dziś kup zapas jajek, bo w Polsce co roku na udar choruje 60 tys. osób, co oznacza, że mniej więcej co 8-9 minut komuś opada kącik ust, drętwieje ręka lub noga, ma kłopoty z mówieniem lub połykaniem, zaczyna nagle gorzej widzieć lub czuje nagły, silny ból głowy. To są bowiem najczęstsze objawy udaru. Zapamiętaj i jeśli – nie daj Boże – ktoś w Twoim towarzystwie będzie miał te symptomy, natychmiast dzwoń po pogotowie. Czas jest kluczowy!

MIÓD NA PRYSZCZE

Serwis Medical News Today donosi, że bardzo ostatnio modny miód manuka można wykorzystać do pozbycia się trądziku. Niektóre miody, w tym właśnie manuka, mają silne działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Miód jest też higroskopijny, więc wysusza skórę, a bez wody bakterie długo nie pożyją. Stosuj miejscowo. Kroplę miodu nałóż na pryszcza i zostaw do wyschnięcia.

RAK TO NIE WYROK

Wiele z nas uważa diagnozę „rak” za wyrok śmierci. Być może tak było kiedyś, ale dziś medycyna potrafi już sobie skutecznie radzić z wieloma nowotworami. Optymistycznym przykładem wygranej walki z rakiem jest historia Cobie Smulders, znanej z filmów „Avengers” i serialu „Jak poznałem waszą matkę”. Gdy miała 25 lat, wykryto u niej guzy na jajnikach. Komórki nowotworowe pojawiły się też w sąsiadujących węzłach chłonnych. Cobie przeszła kilka operacji, zmieniła styl życia i... udało jej się! Co więcej, po operacjach jajników urodziła dwoje dzieci.

ZOBACZ TEŻ: Po co jest woskowina w uszach?


REKLAMA