Spis treści
- Pigułka antykoncepcyjna dla mężczyzn
- Jak często wymieniać szczoteczkę do zębów?
- Jaka jest optymalna ilość przyjaciół w ciągu życia?
- Czy szczepienie przeciwko rakowi szyjki macicy jest skuteczne?
- Jak aktywność fizyczna wpływa na psychikę?
Pigułka antykoncepcyjna dla mężczyzn
Niedawno na naszym profilu na FB rozgorzała dyskusja na temat braku pigułek antykoncepcyjnych dla facetów. Niedługo takie dyskusje odejdą do lamusa. Uczeni opracowali bowiem pigułkę dla mężczyzn, która ma 99% skuteczności i zero skutków ubocznych. Na razie sprawdza się u myszy, ale wiele leków testowanych wcześniej na myszach trafiło później na półki aptek.
Jak często wymieniać szczoteczkę do zębów?
Ostatni raz kupowałaś szczoteczkę do zębów w zeszłym roku? Nie jesteś sama. Z internetowej ankiety wynika, że aż 57% ludzi ma już swoją dłużej niż pół roku. A to błąd, bo na włosiu z tygodnia na tydzień osadza się coraz więcej bakterii, które następnie wkładasz sobie regularnie do ust. Nie mówiąc już o utracie sprężystości włosa. Dentyści zalecają zmianę co trzy miesiące.
Jaka jest optymalna ilość przyjaciół w ciągu życia?
Według dr Wendy Walsh, specjalistki od relacji, w przyjaźni, jak we wszystkim w życiu, sprawdza się specjalizacja. Jej zdaniem optymalna liczba przyjaciół to trzy. Pierwsza to taka z dzieciństwa. Druga - taka, z którą się najlepiej bawisz. Trzeciej bez obaw możesz się zwierzyć, gdy masz kłopoty. Pomysł ciekawy, choć my jesteśmy zdania, że z prawdziwą przyjaciółką można się i bawić, i powspominać, i zwierzyć się z sekretów. Takie trzy w jednym.
Czy szczepienie przeciwko rakowi szyjki macicy jest skuteczne?
90% – o tyle zmniejsza ilość przypadków raka szyjki macicy powszechne szczepienie przeciwko wirusowi HPV – donosi pismo „Lancet”. zalecane są dla dziewcząt i młodych kobiet oraz dla chłopców i młodych mężczyzn. w niektórych gminach są dostępne za darmo. mapka z listą miejsc jest dostępna na stronie www.szczepienia.pzh.gov.pl.
Jak aktywność fizyczna wpływa na psychikę?
Według badania EZOP Polska na zaburzenia nerwicowe cierpi około 10% z nas. Nic dziwnego, że do gabinetów psychiatrów i psychoterapeutów niełatwo się dostać. Bez żadnego problemu możesz za to wyjść pobiegać, poskakać, poćwiczyć – po prostu potrenować. Nie zamiast wizyty, tylko jako jej uzupełnienie. Badacze z University of Gothenburg udowodnili, że regularny intensywny i umiarkowany wysiłek fizyczny już po trzech miesiącach zauważalnie złagodził nasilenie zaburzeń lękowych. Warto się spocić.