[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.1

Miesiąc bez alkoholu – jak abstynencja wpływa na urodę i zdrowie

Często imprezujesz? A może po ciężkim dniu relaksujesz się z lampką wina w ręku? A co byś powiedziała na miesiąc bez procentów? Zobacz, jak taka abstynencja wpłynęłaby na Twoje zdrowie i Twoją urodę.

czy potrafisz odstawić alkohol fot. shutterstock.com

Dawka bezpieczna dla kobiety to dwie jednostki alkoholu dziennie. Ale i tak WHO przestrzega przed codziennym piciem. Z drugiej strony jednak, badacze już dawno udowodnili, że np. picie wina niesie ze sobą wiele korzyści. I kogo tu słuchać? Zdrowego rozsądku. My zdecydowanie nie polecamy codziennego picia.

Po świecie krąży nowa moda – miesiąc bez alkoholu. Wytrzymasz tyle? Jeśli boisz się, co będziesz pić podczas kolejnej imprezy, podrzucamy 5 przepisów na bezalkoholowe drinki. Nie jesteś do końca przekonana? To sprawdź poniżej, jak miesiąc abstynencji odbija się na organizmie.

REKLAMA

Skóra

Cera jest lepiej nawilżona i odżywiona. A to dlatego, że alkohol zakłóca działanie hormonu – wazopresyny – który jest odpowiedzialny za utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia organizmu, a to sprawia, że skóra staje się sucha i podatna na zmarszczki. Alkohol zaburza też wchłanianie cennych dla urody witamin A i E.

Waga

Badania wykazały, że przez miesiąc abstynencji tracimy średnio 1,5 kg, nie robiąc absolutnie nic. Bo jednak alkohol zawiera kalorie – kieliszek wina to 80-100 kcal, gin z tonikiem to 170 kcal, a piwo – 250 kcal. Poza tym alkohol spowalnia spalanie tłuszczu i stymuluje odkładanie się go na brzuchu.

Wyniki badań

Badacze z Royal Free Hospital w Londynie wykazali również, że u miesięcznych abstynentów średni poziom glukozy we krwi spadł o 16%, co znacznie obniżyło ryzyko zachorowania na cukrzycę.

Serce

Miesiąc abstynencji sprawia, że średni poziom cholesterolu spada o 5%. Tak, wielu naukowców twierdzi, że wino jest dobre dla serca, ale mają na myśli małe ilości. Konkretnie kieliszek.

Mózg

Regularne imprezowiczki szybko odkryją, że abstynencja pozwala lepiej funkcjonować w pracy – nasz mózg po prostu jest wreszcie wypoczęty. Alkohol pozornie ułatwia zasypianie, jednak pogarsza jakość fazy REM, czyli tego okresu snu, gdy organizm się regeneruje.

WH 01-02/2017

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij