[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Miesiąc bez alkoholu – jak abstynencja wpływa na urodę i zdrowie

Często imprezujesz? A może po ciężkim dniu relaksujesz się z lampką wina w ręku? A co byś powiedziała na miesiąc bez procentów? Zobacz, jak taka abstynencja wpłynęłaby na Twoje zdrowie i Twoją urodę.

czy potrafisz odstawić alkohol fot. shutterstock.com

Dawka bezpieczna dla kobiety to dwie jednostki alkoholu dziennie. Ale i tak WHO przestrzega przed codziennym piciem. Z drugiej strony jednak, badacze już dawno udowodnili, że np. picie wina niesie ze sobą wiele korzyści. I kogo tu słuchać? Zdrowego rozsądku. My zdecydowanie nie polecamy codziennego picia.

Po świecie krąży nowa moda – miesiąc bez alkoholu. Wytrzymasz tyle? Jeśli boisz się, co będziesz pić podczas kolejnej imprezy, podrzucamy 5 przepisów na bezalkoholowe drinki. Nie jesteś do końca przekonana? To sprawdź poniżej, jak miesiąc abstynencji odbija się na organizmie.

Skóra

Cera jest lepiej nawilżona i odżywiona. A to dlatego, że alkohol zakłóca działanie hormonu – wazopresyny – który jest odpowiedzialny za utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia organizmu, a to sprawia, że skóra staje się sucha i podatna na zmarszczki. Alkohol zaburza też wchłanianie cennych dla urody witamin A i E.

Waga

Badania wykazały, że przez miesiąc abstynencji tracimy średnio 1,5 kg, nie robiąc absolutnie nic. Bo jednak alkohol zawiera kalorie – kieliszek wina to 80-100 kcal, gin z tonikiem to 170 kcal, a piwo – 250 kcal. Poza tym alkohol spowalnia spalanie tłuszczu i stymuluje odkładanie się go na brzuchu.

Wyniki badań

Badacze z Royal Free Hospital w Londynie wykazali również, że u miesięcznych abstynentów średni poziom glukozy we krwi spadł o 16%, co znacznie obniżyło ryzyko zachorowania na cukrzycę.

Serce

Miesiąc abstynencji sprawia, że średni poziom cholesterolu spada o 5%. Tak, wielu naukowców twierdzi, że wino jest dobre dla serca, ale mają na myśli małe ilości. Konkretnie kieliszek.

Mózg

Regularne imprezowiczki szybko odkryją, że abstynencja pozwala lepiej funkcjonować w pracy – nasz mózg po prostu jest wreszcie wypoczęty. Alkohol pozornie ułatwia zasypianie, jednak pogarsza jakość fazy REM, czyli tego okresu snu, gdy organizm się regeneruje.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij