[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

Męska płodność: co szkodzi plemnikom?

Jeśli zastanawiasz się, jak szybko zajść w ciążę, zwróć uwagę na drobne przyzwyczajenia kandydata na przyszłego tatusia. W końcu powodzenie całej akcji w 50% zależy od męskiej płodności. Zobacz, co szkodzi plemnikom i podrzuć ten tekst swojemu partnerowi.

mężczyzna fot. shutterstock.com

Gorące kąpiele

I obcisłe slipki. A już najgorzej, gdy są noszone w komplecie z rurkami po wizycie w saunie. Optymalna temperatura do produkcji plemników przez jądra to 34 °C. Dlatego też męskie klejnoty (w przeciwieństwie do jajników) znajdują się na zewnątrz ciała. Nie podgrzewaj ich, bo plemniki stracą swoją zapładniającą moc. Postaw natomiast na przewiewne ubrania i luźną bieliznę. Nie trzymaj też laptopa w pobliżu krocza.

REKLAMA

Testosteron

Podawanie testosteronu mężczyznom może jedynie zaszkodzić. Do mózgu kierowany jest bowiem sygnał, że tego hormonu w organizmie masz już dosyć i jądra przestają go wytwarzać. Jeśli więc zażywasz anaboliki, które zwiększają poziom testosteronu, i staracie się ze swoją partnerką o dziecko – odstaw je na jakiś czas.

Plastikowe butelki

Okazuje się, że plastikowe butelki to zło wcielone. Wyniki badań przeprowadzonych na Harvard School of Public Health udowodniły, że picie z plastiku nieodwracalnie zaburza gospodarkę hormonalną organizmu, zmniejszając tym samym płodność. Zresztą nie tylko butelki – plastikowe pojemniki na jedzenie i foliowe opakowania także. Winowajcą jest Bisfenol-A (BPA) i ftalany. Nie kupuj więc opakowań, na których jest symbol PC7, PCV lub cyfry 7 i 3 wewnątrz trójkąta będącego symbolem recyclingu. Nie podgrzewaj jedzenia w plastiku. Przerzuć się na szklane butelki i zamiast woreczków śniadaniowych wybieraj papier.

Sprawdź też koniecznie fakty i mity na temat płodności.

Lubrykanty

Jasne, że pomogą, gdy potrzebujecie dodatkowego nawilżenia, ale uważaj, jaki żel intymny stosujecie. Niektóre zawierają środek plemnikobójczy nonoxynol-9. Lepiej więc sprawdź te, których używaliście dotychczas. Warto też pamiętać, że w aptekach znajdziesz żele wspomagające zapłodnienie, których substancje czynne zwiększają ruchliwość Twoich plemników, zwiększając tym samym szansę na szczęśliwy finał.

WH 05/2016

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij