Maski antysmogowe: jak się chronić przed zanieczyszczonym powietrzem

Jak ochronić się przed smogiem? To nie takie trudne. Zanim w pełni oczyścimy w Polsce powietrze, miną lata, ale nie musisz przecież wdychać wszystkich tych pyłów zawieszonych, które demolują Twój organizm. Wystarczy skorzystać z coraz bogatszej oferty masek, szalików i chust antysmogowych.

maska antysmogowa fot. shutterstock.com
Maska antysmogowa nie jest sexy, ale kaszel i katar również.

Ze wszystkich stron napływają do nas informacje o zagrożeniu smogiem. Okazuje się, że żyjemy w kraju, w którym zanieczyszczenie powietrza jest największe w Europie, a wyjście na ulicę w niektóre dni jest tak samo szkodliwe jak palenie papierosów.

REKLAMA

Ćwiczysz, zdrowo się odżywiasz, nie masz nałogów – krótko mówiąc robisz wszystko, co można, żeby żyć jak najdłużej i w jak najlepszej formie, a głupie niewidzialne pyłki niweczą Twoje wysiłki. Bo zanieczyszczenie powietrza szkodzi nie tylko Twoim płucom, ale także Twojemu sercu, mózgowi i skórze – tak tak, skóra też cierpi!

Przeczytaj raport specjalny WH na temat wpływu smogu na zdrowie.

Tę ostatnia możesz chronić specjalistycznymi kremami (więcej w styczniowym numerze WH), a pozostałe narządy – serce, tętnice, płuca, mózg i inne – zakrywając usta i nos maską.

Nie martw się, nie musisz wyglądać jak chirurg w trakcie operacji. Producenci zauważyli niszę i w tej chwili w sprzedaży są już dostępne chusty, szaliki i maski, które zatrzymają znakomitą większość fruwających w powietrzu niebezpiecznych pyłów.

Owszem, chodzenie w masce nie jest może zbyt sexy, ale kaszel i katar również nie bardzo. Zakładaj maskę zwłaszcza wtedy, gdy stężenie pyłu zawieszonego jest wysokie, a Ty postanowisz jednak ćwiczyć na zewnątrz. Fajne maski przeciwpyłowe kupisz na www.respro.com.pl, www.emaska.pl, czy antysmogowe.pl (znajdziesz je poniżej).

Jeśli wolałabyś się nie rzucać w oczy, możesz zamówić szalik antysmogowy. To coś dla dziewczyn, które za żadne skarby nie założą maski – firma Scough produkuje szaliki z filtrem węglowym. Wysyłają je do Polski (www.scough.com). W ostateczności użyj zwykłego szalika, chusty lub golfu  są mniej skuteczne, ale lepsze niż nic.

Zobacz sama, jakie fajne maski antysmogowe można kupić w tej chwili:

REKLAMA

REKLAMA

maski antysmogowe fot. Producenci
www.emaska.pl

2. Maska antysmogowa w kropki

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

maski antysmogowe fot. Producenci
www.antysmogowe.pl

4. Maska antysmogowa

REKLAMA

REKLAMA

maski antysmogowe fot. Producenci
www.scough.com

5. Szalik antysmogowy

REKLAMA

maski antysmogowe fot. Producenci
www.scough.com

6. Szalik antysmogowy

Zobacz również:
Silne nogi i pośladki to fundamenty wysportowanej i zdrowej sylwetki. Poświęć im jeden trening w tygodniu, a zobaczysz, jak Twoja forma będzie się pięła.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA