Maski antysmogowe: jak się chronić przed zanieczyszczonym powietrzem

Jak ochronić się przed smogiem? To nie takie trudne. Zanim w pełni oczyścimy w Polsce powietrze, miną lata, ale nie musisz przecież wdychać wszystkich tych pyłów zawieszonych, które demolują Twój organizm. Wystarczy skorzystać z coraz bogatszej oferty masek, szalików i chust antysmogowych.

maska antysmogowa fot. shutterstock.com
Maska antysmogowa nie jest sexy, ale kaszel i katar również.

Ze wszystkich stron napływają do nas informacje o zagrożeniu smogiem. Okazuje się, że żyjemy w kraju, w którym zanieczyszczenie powietrza jest największe w Europie, a wyjście na ulicę w niektóre dni jest tak samo szkodliwe jak palenie papierosów.

Ćwiczysz, zdrowo się odżywiasz, nie masz nałogów – krótko mówiąc robisz wszystko, co można, żeby żyć jak najdłużej i w jak najlepszej formie, a głupie niewidzialne pyłki niweczą Twoje wysiłki. Bo zanieczyszczenie powietrza szkodzi nie tylko Twoim płucom, ale także Twojemu sercu, mózgowi i skórze – tak tak, skóra też cierpi!

Przeczytaj raport specjalny WH na temat wpływu smogu na zdrowie.

Tę ostatnia możesz chronić specjalistycznymi kremami (więcej w styczniowym numerze WH), a pozostałe narządy – serce, tętnice, płuca, mózg i inne – zakrywając usta i nos maską.

Nie martw się, nie musisz wyglądać jak chirurg w trakcie operacji. Producenci zauważyli niszę i w tej chwili w sprzedaży są już dostępne chusty, szaliki i maski, które zatrzymają znakomitą większość fruwających w powietrzu niebezpiecznych pyłów.

Owszem, chodzenie w masce nie jest może zbyt sexy, ale kaszel i katar również nie bardzo. Zakładaj maskę zwłaszcza wtedy, gdy stężenie pyłu zawieszonego jest wysokie, a Ty postanowisz jednak ćwiczyć na zewnątrz. Fajne maski przeciwpyłowe kupisz na www.respro.com.pl, www.emaska.pl, czy antysmogowe.pl (znajdziesz je poniżej).

Jeśli wolałabyś się nie rzucać w oczy, możesz zamówić szalik antysmogowy. To coś dla dziewczyn, które za żadne skarby nie założą maski – firma Scough produkuje szaliki z filtrem węglowym. Wysyłają je do Polski (www.scough.com). W ostateczności użyj zwykłego szalika, chusty lub golfu  są mniej skuteczne, ale lepsze niż nic.

Zobacz sama, jakie fajne maski antysmogowe można kupić w tej chwili:

maski antysmogowe fot. Producenci
www.emaska.pl

2. Maska antysmogowa w kropki

maski antysmogowe fot. Producenci
www.antysmogowe.pl

4. Maska antysmogowa

maski antysmogowe fot. Producenci
www.scough.com

5. Szalik antysmogowy

REKLAMA