Laserowa terapia pochwy - czy to działa?

Wykorzystywana w szeroko rozumianej ginekologii estetycznej, stała się przełomem w leczeniu wielu uciążliwych i krępujących dolegliwości kobiecych okolic intymnych.

laser Shutterstock.com

Problem: nietrzymanie moczu

Niekontrolowane popuszczanie moczu czy suchość pochwy to problemy, które dotykają coraz młodsze kobiety. Wiążą się nie tylko z dużym dyskomfortem fizycznym, ale często powodują również ograniczenia w życiu społecznym i zawodowym. Warto porozmawiać z lekarzem od razu, gdy zauważymy pierwsze objawy. Im wcześniej rozpoczniemy terapię, tym większa szansa na sukces.

ZOBACZ TEŻ: E-papierosy śmiertelnie niebezpieczne?

To zawsze nieprawidłowy objaw i nie wolno go bagatelizować. Najczęstszą przyczyną tej krępującej dolegliwości są przebyte porody siłami natury, a zwłaszcza urodzenie dziecka o dużej masie. Poza tym otyłość i indywidualne predyspozycje genetyczne. Nie warto czekać, aż z wiekiem schorzenie się pogłębi. Należy jednak pamiętać, że na zabieg zawsze kwalifikuje lekarz ginekolog na podstawie wywiadu, badania ginekologicznego i aktualnego wyniku cytologii. Jest to niezwykle ważne, ponieważ mimo szeregu zalet jest kilka istotnych przeciwwskazań do przeprowadzenia leczenia tą metodą. Są to: ciąża, krwawienie, infekcje intymne oraz choroby nowotworowe.

Zabiegi laserowe polegają na wprowadzeniu do pochwy odpowiednio przystosowanych głowic. Uwalniają one wiązkę lasera, powodując w efekcie stymulację produkcji włókien kolagenowych w ścianach pochwy. Działa to podporowo na cewkę moczową, zmieniając jej kąt nachylenia." - mówi Sabina Gejdel-Kołtuniewicz, specjalista ginekolog- -położnik w MEDICUS CLINIC

ZOBACZ TEŻ: Suchość pochwy: jak sobie z nią poradzić?

REKLAMA