Lady Gaga zmaga się z bolesną chorobą [WH News]

Zobacz, na co choruje autorka przeboju "Shallow".

GettyImages

Dwa lata temu Lady Gaga musiała odwołać koncerty w Europie ze względu na tajemniczą chorobę, na która cierpi osiem razy więcej kobiet niż mężczyzn – w Polsce ok. 2 milionów osób. Fibromialgia, bo to o niej mowa, to zespół bólowy o nieznanej przyczynie. Ból dotyczy bardzo różnych części ciała – czasami chorzy skarżą się, że „boli ich całe ciało”. Leczenie fibromialgii jest trudne, bo np. nie działają typowe leki przeciwbólowe, ale – jak wykazały badania – można złagodzić objawy treningiem. Działają i aeroby, i trening siłowy

ZOBACZ TEŻ: Trening siłowy w 15 minut

Nie zapomnij o magnezie

Jeśli łykasz witaminę D – i słusznie – uzupełnij też magnez: bez niego nie przyswoisz odpowiedniej ilości wit D. Większość ludzi spożywa zaledwie 50% zalecanej dawki magnezu. Ciemna czekolada to jedno z najpyszniejszych jego źródeł.

Nic smutnego

Jeżeli nie stosujesz antykoncepcji hormonalnej, bo słyszałaś, że pigułki zwiększają ryzyko depresji, możesz już iść do ginekologa, by dobrał coś odpowiedniego dla Ciebie. Uczeni z Ohio State University przekopali się przez tysiące badań z ostatnich 30 lat i ustalili, że wprawdzie istnieją dane sugerujące, że używanie antykoncepcji hormonalnej może powodować spadki nastroju, ale nie ma żadnych dowodów na wpływ pigułek na kliniczną depresję.

Odpuść kurzowi

Gdy następnym razem Twój facet powie, że posprząta, nie wyręczaj go. Tak będzie lepiej dla Twoich płuc. „American Journal of Respiratory” donosi, że intensywne sprzątanie, zarówno zawodowe, jak i to prywatne we własnym domu, przyspiesza procesy zmniejszenia pojemności płuc. W tempie, które można porównać do wypalania ok. 20 paczek papierosów rocznie. To co, może dziś serial zamiast odkurzania?

No i jak pijesz?!

Picie 2 kwaśnych napojów dziennie (np. soku, coli czy herbaty z cytryną) zwiększa ryzyko uszkodzenia szkliwa zębów aż 11 razy. Jednak liczy się nie tylko co, ale i jak pijesz. Uczeni z King's College wykazali, że ryzyko jest jeszcze większe, jeśli siorbiesz lub przepłukujesz usta. Rozwiązanie? Po wypiciu soku zjedz coś lub przepłucz usta wodą – to zmniejszy ryzyko o połowę.

Ciemna plamka

Jeśli wyszukasz w internecie zdjęcia Gigi Hadid, z pewnością zauważysz, że na jednych widać spore pieprzyki na jej brzuchu, ramionach i szyi, na innych zaś skórę ma gładką jak pupa niemowlęcia. W 2016 r., gdy jeden z magazynów usunął pieprzyki na okładce, fani podnieśli larum, że bez plamek Gigi traci to, z czego słynie: naturalną urodę. Jeśli Ty również masz takie kropki na skórze, zrób sobie teraz zdjęcia i co kilka miesięcy kontroluj, czy nie zmieniają koloru lub kształtu. Nieregularne lub wielokolorowe mogą być objawem czerniaka.

ZOBACZ TEŻ: Jak najlepiej usunąć pieprzyki? [opinia eksperta]

Zobacz również:
REKLAMA