Konopie kontra ból [WH News]

Przed Tobą świeża paka newsów do kawy.

Shutterstock

Legalizacja marihuany w wielu stanach USA ma jeszcze jedną pozytywną konsekwencję: w końcu można ją solidnie przebadać. Na The University of New Mexico uczeni zrobili eksperyment na myszach i okazało się, że podanie olejku CBD wielokrotnie zmniejsza poziom bólu. To wprawdzie tylko badanie na gryzoniach, ale od czegoś trzeba zacząć. Wyciąg z konopi siewnych (o zerowej zawartości THC) jest w Polsce legalny i można go kupić bez problemu, tylko jest dosyć drogi. Ale jeśli prześladują Cię jakieś przewlekłe bóle, może warto spróbować?

Sprawdź też: Co się dzieje, gdy palisz jointa?

Nie przeginaj z czystością

Od dawna funkcjonuje tzw. hipoteza higieniczna, według której alergie są skutkiem nadmiernej czystości. Potwierdzają ją badania uczonych z Simon Fraser University, którzy sprawdzili, jak ekspozycja na powszechnie stosowane w domach środki czystości wpływa na częstość występowania astmy u dzieci. Okazało się, że te maluchy, które do 3. miesiąca życia mieszkały w domach, w których środki chemiczne do mycia używane były regularnie, chorowały na astmę prawie dwa razy częściej niż te, których mamy mniej czasu spędzały na pucowaniu domu.

ZOBACZ TEŻ: Skąd się bierze alergia pokarmowa

Więcej warzyw

Gdy już w końcu wybierzesz się do restauracji, zamów sałatkę. Jak donosi pismo „Annals of Internal Medicine”, zwiększenie udziału warzyw i owoców w diecie, nawet tej niezbyt rygorystycznie przestrzeganej, już po dwóch miesiącach poprawia stan serca i układu krążenia. Uczeni potwierdzili to, sprawdzając poziom trzech biomarkerów chorób serca (między innymi CRP) przed i po czterech tygodniach od zmiany. Zdrowe serce to nie tylko dłuższe życie, to również życie ciekawsze i przyjemniejsze. Nie na starość. Już. Tu i teraz.

REKLAMA