Kiedy gąbka nadaje się do wyrzucenia? [WH News]

Newsy do codziennego stosowania. Popij kawą.

stos gąbek do mycia GettyImages

Gąbki delikatnie złuszczają martwy naskórek i pobudzają krążenie. Jest tylko jedno „ale”.„Na wszystkich gąbkach, bez względu na to, czy są one syntetyczne, czy naturalne z rzekomą właściwością samooczyszczającą, gromadzą się bakterie, pleśnie i grzyby. Dlatego zmieniaj ją co miesiąc. Jej pranie nie pomoże w usunięciu pleśni czy bakterii”- zapewnia dr n. med. Danuta Nowicka. Zobacz, co dzieje się z Twoją gąbką, gdy używasz jej dłużej niż miesiąc.

ZOBACZ TEŻ: Urodowe hity i kity 2019 [opinie ekspertek]

Po miesiącu

Gąbka jest pełna pleśni (ona tworzy się najszybciej), brudu i martwego naskórka, który zostaje uwięziony w zakamarkach myjki. Używanie tej gąbki może spowodować podrażnienia skóry.

Po 3 miesiącach

Twoja gąbka to istne królestwo pleśni, grzybów i bakterii, które coraz szybciej się rozwijają. Przenoszone na ciało na pewno spowodują podrażnienia skóry, swędzące krostki, a nawet objawy grzybicy.

Po 4 miesiącach

Na miłość boską, pozbądź się tej gąbki! Nawet najlepiej pachnący żel nie zabije tego zapachu. Mycie nią wanny też nie jest najlepszym pomysłem. Do kosza!

Glony na cellulit

Do lata zostało niewiele czasu, więc najlepiej już teraz zajmij się swoją pupą. Odstaw słodzone soki i napoje (są świetną pożywką dla cellulitu), unikaj długich, gorących kąpieli, ruszaj się (nieważne, jak – rób to, co lubisz), a jeśli czas i finanse Ci na to pozwolą, chodź na masaże. I wcieraj w skórę nowości z chlorellą (pobudza mikrokrążenie i oczyszcza skórę z toksyn) i spiruliną (poprawia strukturę skóry). My już zaczęłyśmy – pierwsze rezultaty wyglądają obiecująco.

Sprawdź: Szybko i skutecznie - zabiegi na pupę

20

O tyle procent więcej szans masz na awans, jeżeli Twoje włosy i paznokcie są zadbane i masz schludny makijaż. No cóż, nie tylko opanowanie Excela się liczy.

Usta na wieczór

Jeżeli szminka za każdym razem odbija Ci się na kieliszku (to wygląda sexy tylko przy pierwszym łyku), musisz ją nałożyć w inny sposób. Najpierw zrób peeling ust i posmaruj wargi balsamem nawilżającym. Potem nałóż cienką warstwę podkładu. Odciśnij usta na chusteczce higienicznej. Obrysuj usta konturówką. Teraz, najlepiej pędzelkiem, nałóż szminkę. Ponownie przyłóż do ust chusteczkę i nałóż drugą warstwę szminki. Na koniec utrwal kolor kostką lodu. Tak pomalowane usta wytrzymają bez skazy cały wieczór.

ZOBACZ TEŻ: 3 zdrowe zamienniki cukru [WH News]

Zobacz również:
REKLAMA