Jak zmniejszyć o ryzyko zachorowania na raka i ryzyko zawału? [WH News]

Newsy do codziennego stosowania. Popij kawą.

Shutterstock

Jak zmniejszyć o ryzyko zachorowania na raka i ryzyko zawału? To prostsze niż myślisz. Wystarczy dojeżdżać do pracy rowerem. Wykazało to badanie przeprowadzone na 250 000 osób. Dokładniejsza analiza wykazała, że najwięcej korzyści dla zdrowia przynosi dojeżdżanie powyżej 50 km tygodniowo. Jeśli masz do pracy bliżej niż 5 km, zawsze możesz nadrobić w weekendy.

Przeczytaj także, jak uchronić się przed rakiem szyjki macicy oraz rakiem piersi.

7

Tyle dni zasypiania i wstawania o tej samej porze wystarczy, żeby wyregulować cykl dobowy i w końcu się wysypiać. 7 godzin snu na dobę wystarczy, więc od godziny, o której musisz wstać, odejmij 7 i nie 7kładź się później.

Nie pękaj

Według National Foot Health Assessment z problemem pękających pięt zetknęła się lub zetknie co czwarta z nas. Jeśli pęknięcia są głębokie, bolą i krwawią – idź do lekarza. Jeśli są w miarę płytkie, możesz powalczyć sama.

Krem

Posmaruj pięty kremem nawilżającym, odczekaj, aż się wchłonie, i nałóż grubą warstwę wazeliny, by zatrzymać wodę.

Skarpety

Posmarowane kremem i wazeliną stopy wciśnij w skarpetki i idź spać. Skóra przez noc odżyje i przy okazji zmięknie.

Pumeks

Rano, po kąpieli, delikatnie spróbuj usunąć zrogowaciały naskórek pumeksem. Szoruj tylko wzdłuż pęknięć!

Jagody dla urody

Chcesz wyglądać o 5 lat młodziej? Jedz więcej jagód. Nie tylko będziesz zdrowsza, ale i piękniejsza. Badania na University of Michigan wykazały, że dieta bogata w te owoce zmniejsza zauważalnie ilość tłuszczu trzewnego, który nie tylko jest szkodliwy, ale również brzydko wygląda. Dodatkowo zmniejszysz zmarszczki, gdyż jagody zawierają bardzo dużo witaminy C, która zwiększa produkcję kolagenu odpowiedzialnego za elastyczność skóry. Do sezonu na świeże jagody jeszcze chwila, ale mrożone są równie zdrowe.

ZOBACZ TEŻ: Najlepsze przekąski na huśtawkę nastrojów [WH News]

Zobacz również:
REKLAMA