[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.8

Jak przyspieszyć metabolizm: 5 sposobów

Masz wolną przemianę materii? Nie poddawaj się i staw jej opór poprzez zdrową dietę, ruch i odpoczynek. Wypróbuj poniższe patenty, by zwiększyć spalanie kalorii przez cały dzień i przyspieszyć odchudzanie.

1. Jedz owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste do każdego posiłku

Przeżuwanie owoców, warzyw i produktów z pełnego ziarna sprawia, że Twoja szczęka musi bardziej pracować. Poza tym ich wysoka zawartość błonnika powoduje, że musisz zużyć więcej energii na ich strawienie. Dzięki tym dwóm elementom możesz spalać nawet o 10% kalorii więcej. Wybieraj produkty w ich pełnowartościowej, naturalnej formie, by odnieść jeszcze więcej pobudzających metabolizm korzyści.

REKLAMA

 

2. Nie zapominaj o chudym białku

Na strawienie białka również zużyjesz więcej energii, a dodatkowo dzięki niemu dłużej będziesz czuła się syta. Dlatego zadbaj o to, żeby uwzględnić ten niezbędny składnik odżywczy w każdym posiłku i przekąsce. Sprawdź też, jak przyspieszyć metabolizm białkiem.

3. Ruszaj się

Tuż przed każdym posiłkiem i przekąską połóż się na podłodze i zrób od 20 do 50 pompek (ilość powtórzeń dopasuj do poziomu swojej kondycji). Krótkie serie ćwiczeń mogą prowadzić do tzw. efektu afterburn, czyli zwiększonego (nawet o 200 kcal!) spalania kalorii w ciągu dnia. A im więcej masy mięśniowej, tym większe spalanie tłuszczu.

4. Popijaj zieloną herbatę lub wodę

Zielona herbata zawiera katechiny – antyoksydanty, które zwiększają podstawową przemianę materii o 4% (około 80 kalorii w ciągu dnia). Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat właściwości zielonej herbaty, a jeśli niezbyt lubisz ten napój, to popijaj zwykłą, czystą wodę, by uniknąć odwodnienia, które może spowalniać metabolizm.

5. Odpoczywaj

Stres może prowadzić nie tylko do podjadania wysokokalorycznych przekąsek, ale może też spowolnić Twój metabolizm. Dlatego tak ważne jest robienie regularnych przerw w trakcie pracy. Jeśli pracujesz przy biurku, medytacja może nie być najlepszym pomysłem – jak wykazały badania siedzenie przez godzinę lub więcej redukuje w Twoim ciele ilość enzymów spalających tłuszcz aż o 90%. Wstań i potańcz przy ulubionym kawałku, wybierz się na 5-minutowy, żwawy spacer, albo spróbuj poćwiczyć odprężającą jogę.

Tekst: Jenny Sugar

WH

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij