Jak poradzić sobie z opryszczką?

Opryszczka nie tylko nie wygląda estetycznie, ale tez swędzi i wywołuje uczucie pieczenia. Zapytałyśmy naszego eksperta skąd bierze się opryszczka oraz jak szybko i skutecznie możemy się z nią uporać.

opryszczka, tajemnica, sekret fot. shutterstock.com
Nie ukrywaj się! Z naszymi poradami szybko zapomnisz o opryszce.

Czy pojawiły się nowe sposoby radzenia sobie z opryszczką?

Nowości w leczeniu opryszczki nie ma, jednak na rynku są dość skuteczne sposoby radzenia sobie z tą przypadłością. „Wyróżniamy dwie postacie tego wirusa: opryszczkę wargową i opryszczkę narządów płciowych – mówi Ewa Gwiazda, kosmetolog z Centrum Medycznego Angelius w Katowicach. – Niestety, jedna forma może przerodzić się w drugą”.

ZOBACZ TEŻ: Ojciec Beyoncé, Mathew Knowles, przeszedł raka piersi 

Najczęściej do zarażenia dochodzi w młodości. Uśpiony wirus może spoczywać w komórkach nawet przez całe Twoje życie. Do jego wybudzenia najczęściej przyczynia się osłabienie organizmu.

Dlatego unikaj przeziębień i wyziębienia organizmu. Z tym akurat ci pomożemy, bo znamy wiele domowych i skutecznych sposobów na grypę i przeziębienie. Uważaj też na zatrucia pokarmowego, także w wyniku spożycia alkoholu. Poza tym nie korzystaj z cudzych przedmiotów, tj. łyżeczek czy kubków.

Pamiętaj również, że dobrze nawilżone i natłuszczone usta stanowią lepszą barierę dla wirusa. „Z opryszczką dobrze radzą sobie dostępne w aptekach maści z acyklowirem – tłumaczy Gwiazda. – W przypadku nawracających problemów możesz poprosić lekarza o zapisanie 5-dniowej kuracji antywirusowej, która pomoże zaleczyć problem”.

Powyższe pytanie trafiło do naszej facebookowej skrzynki. Jeśli Ty również masz do nas jakieś pytanie, chcesz się z nami czymś podzielić, zajrzyj na nasz profil w serwisie Facebook. Nigdy nie zostawiamy wiadomości bez odpowiedzi!

ZOBACZ TEŻ: Wszystko, co musisz wiedzieć o śnie

Zobacz również:
REKLAMA