[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

Jak nie używać prezerwatyw: 5 błędów

Szybki numerek z zasady jest nieplanowany. Ale profilaktycznie wrzuć do torebki kondom. To bardzo skuteczna ochrona, pod warunkiem że użyjecie go prawidłowo. Zobacz, jakich błędów nie popełniać i rzuć okiem na niepokojące dane statystyczne dotyczące seksu bez zabezpieczeń.

przypadkowy seks fot. shutterstock.com

Błąd 1: najpierw bez

On zamierza założyć go dopiero pod koniec? Nic z tego. Wchodzi tylko ubrany.

Błąd 2: na lewą stronę

Pomylił się i najpierw próbował założyć odwrotnie? Trzeba wziąć nowy, bo na czubku mogło już coś zostać.

Błąd 3: balonikiem

Nie wycisnął powietrza ze zbiorniczka na czubku? To zwiększa ryzyko pęknięcia lub wycieku nasienia.

Błąd 4: najwyższy czas

Gdy już doszło do ejakulacji, nie czekajcie, aż erekcja opadnie. Ze zwiotczałego członka kondom łatwiej się zsuwa.

Błąd 5: lepiej przez szybkę

Chciałby, żebyś go pieściła ustami bez gumki? Faktycznie, z gumką jest dziwnie, ale bez niej – tylko w stałym związku.

Sprawdziliśmy także inne popularne metody antykoncepcji. Wybierz tę, która najbardziej pasuje do Twojego stylu życia.

Seks a prezerwatywy: dane w liczbach

1. Tylko 57% młodych ludzi podczas kontaktów seksualnych zawsze używa prezerwatywy.  

2. Statystyczny Polak ma nieco ponad 4 partnerki w ciągu życia, Polka trochę mniej. Zanim więc pójdziesz do łóżka z przypadkowym facetem, pomyśl, z iloma kobietami wcześniej uprawiał seks.

Bo każda z nich mogła Ci przez niego przekazać coś, co sama wcześniej dostała od jednego ze swoich partnerów, a on też raczej nie od babci, tylko od jednej z dziewczyn.

3. Co trzeci Polak niechętnie używa prezerwatyw. Wystarczy, żeby Twój partner raz przespał się z dziewczyną bez zabezpieczenia, by otworzyć wirusom wrota do swojego organizmu. Jeśli z Tobą również jej nie użyje, Ty też potencjalnie wystawiasz swoje ciało na działanie patogenów.

Na następnym slajdzie dowiesz się, gdzie i za ile zrobisz test na obecność chorób wenerycznych.

REKLAMA

wizyta u lekarza fot. shutterstock.com

W przygodnych kontaktach nigdy nie zapominaj o prezerwatywie – nawet jeśli bierzesz pigułki. Kondom to najlepszy dostępny sposób zabezpieczenia się. Większość chorób wenerycznych początkowo nie daje żadnych objawów, a jeśli daje, zazwyczaj koncentrują się one w miejscu, w którym doszło do zakażenia (zobacz, co jeszcze warto wiedzieć o chorobach przenoszonych drogą płciową).

Jeśli więc zauważysz cokolwiek niepokojącego w okolicach intymnych, a miałaś niedawno przygodę – idź do ginekologa. Warto także wykonać poniższe testy.

Testy na obecność chorób wenerycznych

HIV

Cena: 0 zł

Zrób go trzy miesiące po ostatnim ryzykownym kontakcie.

Gdzie: lista punktów na www.aids.gov.pl.

WZW C

Cena: 35 zł

Im wcześniej się dowiesz, tym większe szanse, że leczenie się powiedzie.

Gdzie: każde laboratorium.

HPV

Cena: od 135 zł

Jeśli często masz problemy intymne, warto sprawdzić.

Gdzie: u swojego ginekologa. 

WH 05/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij