[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

Jak najlepiej usunąć pieprzyki? [opinia eksperta]

Jak skutecznie usunąć pieprzyki? Wszystko zależy od tego, jak groźne jest Twoje znamię. Nasz ekspert podpowiada, która metoda usuwania pieprzyków jest najskuteczniejsza w różnych przypadkach.

dziewczyna z pieprzykiem fot. shutterstock.com

Mam do usunięcia sporo pieprzyków na plecach. Jaka metoda zostawia najmniejsze blizny?

Na pytanie naszej Czytelniczki odpowiada ekspert doktor Maciej Biczysko, chirurg z II stopniem specjalizacji.

Najpierw trzeba zadać sobie pytanie, czym naprawdę są pieprzyki. „To nie jest jednorodna grupa zmian skórnych – mówi dr Maciej Biczysko. – To, co potocznie określamy mianem pieprzyka, może być znamieniem barwnikowym, brodawką łojotokową, plamą lentigo czy przebarwionym włókniakiem”.

REKLAMA

Niektóre z nich jedynie źle wyglądają, inne mogą być groźne dla zdrowia. „Wówczas muszą zostać usunięte doszczętnie” – dodaje dr Biczysko, a to gwarantuje jedynie skalpel chirurga. W tym przypadku zawsze zostaje mniej lub bardziej estetyczna blizna, ponieważ konieczne jest założenie i zdjęcie szwów. „Taka metoda jest jednak najbezpieczniejsza z punktu widzenia onkologicznego, bo pozwala na dokładną ocenę zmiany przez patologa” – tłumaczy chirurg.

Zdecydowana większość zmian ma charakter łagodny. Można je usunąć np. metodą laserowej dermabrazji, która pozostawia minimalny ślad po zabiegu, nie wymaga użycia szwów i zapewnia niekłopotliwe gojenie. Lekarze często korzystają również z lasera CO2. Ślad po jego użyciu jest nieomal niewidoczny dla osób postronnych. Ostateczną decyzję powinien jednak podjąć specjalista.

PS Jeśli chcesz nas o coś zapytać, zajrzyj na oficjalny profil Women’s Health Polska na Facebooku. Możesz być pewna, że żadnej wiadomości nie zostawiamy bez odpowiedzi, a na najciekawsze pytania odpowiadamy na łamach papierowego wydania naszego magazynu.

WH 09/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij