[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.3

Jak działa tabletka antykoncepcyjna? [antykoncepcja dla kobiet]

Wybranie metody antykoncepcji może być równie trudne, jak wybranie potencjalnego ojca. Ty wybierasz faceta, my zajmiemy się resztą. Zobacz, jak działają tabletki antykoncepcyjne, czyli jedna z najskuteczniejszych metod antykoncepcji dla kobiet.

tabletki antykoncepcyjne fot. shutterstock.com

Jak działają tabletki antykoncepcyjne?

Pigułki antykoncepcyjne zawierają dwa aktywne składniki: syntetyczny progesteron i estrogen. Te dwa hormony zapobiegają owulacji, czyli uwalnianiu jajeczek do jajowodu i dalej w dół do macicy. Nawet jeśli jakieś jajeczko się uwolni, a zdarza się to bardzo rzadko, ma mniejsze szanse na zagnieżdżenie się w ściance macicy.

Trzecim filarem tego zabezpieczenia przed niechcianą ciążą jest zagęszczenie śluzu w szyjce macicy: robi się on tak gęsty, że plemniki nie potrafią się przez niego przedrzeć i nie mogą dotrzeć do jajeczka.

REKLAMA

Skuteczność pigułki: 91%

Uwaga:

Pigułki mogą obniżyć poziom testosteronu (tak, kobiety też go mają), a jego obniżenie obniża z kolei libido. Jeśli zauważyłaś, że odkąd przyjmujesz pigułki straciłaś ochotę na seks, podczas następnej wizyty poproś lekarza o zmianę środka. Dostępne są nowoczesne tabletki zawierające octan chlormadinonu, które działają nieco inaczej i nie mają negatywnego wpływu na Twoje pożądanie.

Poznaj wady i zalety tabletek koncepcyjnych.

Kiedy tabletki antykoncepcyjne nie zadziałają

Zapłodnienie w trakcie stosowania pigułek hormonalnych najczęściej jest efektem przegapienia pigułki. Uważaj też w dni, gdy wymiotowałaś albo masz biegunkę. Substancje aktywne tabletek – w tym przypadku hormony – potrzebują czasu, aby dostać się do krwiobieguJeśli za szybko się ich pozbędziesz z organizmu, nie zadziałają. Piszemy o tym jednak jedynie z obowiązku, bo kto by miał ochotę na seks, gdy męczą go wymioty lub biegunka?

Zobacz koniecznie:

Jak działa wkładka domaciczna (IUD)

WH 06/2016

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij