[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.6

Jak często zmieniać pościel?

Sypiasz nie tylko z roztoczami. Na poduszce każdego z nas mieszka na stałe przynajmniej kilka gatunków grzybów.

fot. shutterstock

Łóżko to chyba najbardziej zatłoczone miejsce w twoim domu. Mieszkają tam roztocza, żywiące się ludzkim naskórkiem, bakterie pochodzące z naszego potu, śliny i innych wydzielin, mikroby z sierści twojego kota i psa, z ubrania, w którym byłaś w pracy i grzyby. Jest im tam ciepło, wilgotno (rocznie wydzielamy podczas snu ponad 80 litrów potu) i syto. I nie ma znaczenia, czym wypełniona jest poduszka – naturalnym puchem czy syntetycznym materiałem.

W przeprowadzonych pod koniec ubiegłego roku badaniach wykazano, że na każdej używanej od kilku lat poduszce żyje od czterech do siedemnastu gatunków grzybów. Dr Philip Tierno, mikrobiolog z New York University w rozmowie z Business Insider ostrzega, że zmiana pościeli rzadziej niż raz na tydzień może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Na komplikacje narażeni są szczególni alergicy uczuleni na roztocza, to właśnie dla ich systemu immunologicznego łóżko stanowi pole bitwy z wielomilionową armią mikrobów. Dlatego alergicy muszą często prać w temperaturze 60 stopni nie tylko pościel, ale również kołdry i poduszki.

Do materacy najlepiej używać środków na roztocza w aerozolu. Żeby nie pryskać własnego łóżka chemią, można użyć preparatów bazujących na bakteriach probiorycznych. Probiotyki nie zabijają roztoczy, ale tworzą środowisko, w których roztocza nie mogą się rozwijać. Roztocza oprócz naszego naskórka odżywiają się pleśnią, a te nie lubią probiotyków. Zatem probiotyki pozbawiają roztocza pokarmu. Hamują również rozwój złych bakterii.

Preparatem polecanym przez użytkowników na forach jest PIP Allergy Free - 200 ml za ok. 100 zł.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij