[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Infekcje intymne: jak się przed nimi ustrzec na basenie

Pływanie to jedna z najlepszych aktywności na świecie. Niestety, czasem wizyty na basenie kończą się chorobami intymnymi. Jak się zabezpieczyć, żeby trening na pływalni nie kończył się pieczeniem i swędzeniem? Sprawdź, co radzi nasz ekspert.

na basenie, pływanie, pływalnia, strój kąpielowy

Na wakacje wyjeżdżam nad wodę, a zima często chodzę na basen. Słyszałam, że podczas kąpieli można się nabawić infekcji intymnych. Jak się przed tym zabezpieczyć?

„Kąpiel w morzu czy jeziorze, o ile oczywiście kąpielisko jest dopuszczone do kąpieli, nie stanowi zagrożenia dla dróg rodnych – uspokaja doktor Marek Blitek, ginekolog-położnik. – Większym problemem może być kryty basen, bo o ile w samej wodzie, dzięki chlorowaniu i ozonowaniu, nie ma bakterii, o tyle łatwiej jest się zarazić, siadając w miejscach, które chlorowane nie były, czyli np. na krzesełkach i ławkach w szatni. Dlatego, jeśli wybierasz się na basen, zawsze siadaj na własnym ręczniku”.

REKLAMA

Badania opublikowane w „Journal of Leukocyte Biology” sugerują też, że kobiety są bardziej narażone na złapanie infekcji w czasie owulacji. W pochwie zwiększa się wtedy ilość wydzieliny, która ma ułatwić podróż plemnikom, ale przy okazji ułatwia też życie bakteriom. Dlatego, jeśli masz skłonność do infekcji, w czasie owulacji lepiej unikaj basenu.

Zdrowie intymne to poważna sprawa. Nawet zwykłe pieczenie czy swędzenie może być bowiem objawem groźniejszych chorób. Dlatego dowiedz się także, jakie są objawy najczęstszych chorób intymnych oraz o co warto zapytać lekarza podczas wizyty u ginekologa.

PS To pytanie trafiło na naszą facebookową skrzynkę. Jeśli masz do nas jakąś sprawę, chcesz nas o coś zapytać, zajrzyj na nasz profil na FB. Żadnej wiadomości nie zostawimy bez odpowiedzi!

Produkty z kategorii: stroje kąpielowe znajdziesz w sekcji WH Zakupy: stroje kąpielowe bez ramiączek

Komentarze

 (5)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij