[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.6

Grupa krwi a zdrowie

Grupa A, B, AB czy O? Znasz swoją grupę krwi? Jeśli nie, najwyższy czas się dowiedzieć, bo badania wykazały, że istnieje związek między grupą krwi a ryzykiem bezpłodności i zachorowania na nowotwory, cukrzycę oraz choroby serca. 

krew fot. shutterstock.com

Grupa A

Zagrożenie: rak żołądka

REKLAMA

Grupę A ma około 30% ludzi na świecie. I są oni o 20% bardziej narażeni na raka żołądka niż ci z grupą krwi 0. Prawdopodobnie dlatego, że są bardziej wrażliwi na działanie atakującej żołądek bakterii H. pylori.

Zmniejsz ryzyko

Ogranicz spożycie wędlin, ponieważ zawierają one azotany, które same w sobie nie są niebezpieczne, ale pod wpływem działania bakterii mogą zostać przekształcone w substancje rakotwórcze.

Grupa B

Zagrożenie: cukrzyca typu 2

Z bliżej nieznanych powodów 11% populacji z grupą krwi B o 21% częściej niż ci z grupą krwi 0 choruje na cukrzycę.

Zmniejsz ryzyko

Wystarczy zrzucić 5-7% masy ciała, żeby powstrzymać lub przynajmniej opóźnić rozwój cukrzycy typu 2. Nie masz nadwagi? Tak trzymaj.

Grupa AB

Zagrożenie: choroby serca

Grupa AB (ok. 7% Polaków) o 23% częściej niż 0 choruje na serce. Prawdopodobnie dlatego, że ludzie z taką krwią są bardziej podatni na stany zapalne.

Zmniejsz ryzyko

30 minut umiarkowanego wysiłku fizycznego (jogging, rower) 5 razy w tygodniu wystarczy, żeby znacząco poprawić kondycję układu krwionośnego.

Grupa 0

Zagrożenie: niepłodność

Badania wykazały, że kobiety z grupą krwi 0 mają statystycznie wyższy niż u A i AB poziom hormonu, który zmniejsza ilość jajeczek w zapasie.

Zmniejsz ryzyko

Bez paniki. Niemal połowa ludzi na świecie ma grupę krwi 0 i jak na razie jeszcze nie grozi nam wyginięcie jak mamutom. 

WH 05/2016

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij