[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Gogle VR - jak wirtualna rzeczywistość wpływa na Twój organizm

Niedawno dostępne jedynie dla geeków – dziś zawitały pod strzechy i każdy może spróbować, jak to smakuje. Zobacz, co się stanie, kiedy założysz gogle VR i zanurzasz się w wirtualnej rzeczywistości.

Okulary do wirtualnej rzeczywistości Okulary do wirtualnej rzeczywistości (fot. shutterstock.com)

Łagodzi stres

Kontakt z naturą obniża ciśnienie krwi i poziom hormonów stresu. Nie masz czasu na wyjazd na Karaiby? Wyląduj na 10 minut w wirtualnym tropikalnym raju, a efekt będzie podobny. Polecamy.

Poprawia trening

Dzięki specjalnie skonstruowanym atlasom z goglami VR możesz teraz wirtualnie nurkować, a nawet latać, uruchamiając mięśnie, o których nawet nie wiedziałaś, że je masz. Sprawdź np. icaros.com.

REKLAMA

Łagodzi depresję

Według czasopisma naukowego „British Journal of Psychiatry” terapia VR pomaga nauczyć samoakceptacji oraz obniżyć poziom samokrytyki. A brak akceptacji i obwinianie siebie to zmora osób chorych na depresję.

Zwiększa pewność siebie

Czeka Cię publiczne wystąpienie? Ściągnij apkę VirtualSpeech, która zasymuluje Ci tłumek ludzi niezwracających uwagi na Twoje słowa. Poćwicz i w realu oczekuj braw.

Usprawnia pracę mózgu

Znane są przypadki, kiedy po treningu w goglach VR ludzie odzyskiwali przynajmniej częściowo władzę w sparaliżowanych kończynach. Zmniejsza lęk VR pozwala na wystawianie chorych na ich lęki w pełni kontrolowanych warunkach. Np. arachnofobię można zmniejszyć, pokazując chorym coraz to bardziej realistyczne wizerunki pająków (zobacz przy okazji, czym jest fobia, jakie są jej najczęstsze rodzaje i jak się z niej wyleczyć).

Patent WH: Jeśli w goglach VR czujesz mdłości (odczuwa je 80% osób), po 10 minutach zrób przerwę. 

WH 09/2017

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij