Gogle VR - jak wirtualna rzeczywistość wpływa na Twój organizm

Niedawno dostępne jedynie dla geeków – dziś zawitały pod strzechy i każdy może spróbować, jak to smakuje. Zobacz, co się stanie, kiedy założysz gogle VR i zanurzasz się w wirtualnej rzeczywistości.

Okulary do wirtualnej rzeczywistości fot. shutterstock.com
Okulary do wirtualnej rzeczywistości (fot. shutterstock.com)

Łagodzi stres

Kontakt z naturą obniża ciśnienie krwi i poziom hormonów stresu. Nie masz czasu na wyjazd na Karaiby? Wyląduj na 10 minut w wirtualnym tropikalnym raju, a efekt będzie podobny. Polecamy.

REKLAMA

Poprawia trening

Dzięki specjalnie skonstruowanym atlasom z goglami VR możesz teraz wirtualnie nurkować, a nawet latać, uruchamiając mięśnie, o których nawet nie wiedziałaś, że je masz. Sprawdź np. icaros.com.

Łagodzi depresję

Według czasopisma naukowego „British Journal of Psychiatry” terapia VR pomaga nauczyć samoakceptacji oraz obniżyć poziom samokrytyki. A brak akceptacji i obwinianie siebie to zmora osób chorych na depresję.

Zwiększa pewność siebie

Czeka Cię publiczne wystąpienie? Ściągnij apkę VirtualSpeech, która zasymuluje Ci tłumek ludzi niezwracających uwagi na Twoje słowa. Poćwicz i w realu oczekuj braw.

Usprawnia pracę mózgu

Znane są przypadki, kiedy po treningu w goglach VR ludzie odzyskiwali przynajmniej częściowo władzę w sparaliżowanych kończynach. Zmniejsza lęk VR pozwala na wystawianie chorych na ich lęki w pełni kontrolowanych warunkach. Np. arachnofobię można zmniejszyć, pokazując chorym coraz to bardziej realistyczne wizerunki pająków (zobacz przy okazji, czym jest fobia, jakie są jej najczęstsze rodzaje i jak się z niej wyleczyć).

Patent WH: Jeśli w goglach VR czujesz mdłości (odczuwa je 80% osób), po 10 minutach zrób przerwę. 

WH 09/2017

Zobacz również:
Tkanka tłuszczowa gromadząca się w okolicach brzucha i talii jest wyjątkowo oporna, dlatego do jej zrzucenia same brzuszki nie wystarczą. Żeby wysmuklić  talię musimy zaangażować wszystkie mięśnie, które tworzą gorset wokół pasa. Bonus: przestaną cię boleć plecy.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA