Łagodzi stres
Kontakt z naturą obniża ciśnienie krwi i poziom hormonów stresu. Nie masz czasu na wyjazd na Karaiby? Wyląduj na 10 minut w wirtualnym tropikalnym raju, a efekt będzie podobny. Polecamy.
Poprawia trening
Dzięki specjalnie skonstruowanym atlasom z goglami VR możesz teraz wirtualnie nurkować, a nawet latać, uruchamiając mięśnie, o których nawet nie wiedziałaś, że je masz. Sprawdź np. icaros.com.
Łagodzi depresję
Według czasopisma naukowego „British Journal of Psychiatry” terapia VR pomaga nauczyć samoakceptacji oraz obniżyć poziom samokrytyki. A brak akceptacji i obwinianie siebie to zmora osób chorych na depresję.
Zwiększa pewność siebie
Czeka Cię publiczne wystąpienie? Ściągnij apkę VirtualSpeech, która zasymuluje Ci tłumek ludzi niezwracających uwagi na Twoje słowa. Poćwicz i w realu oczekuj braw.
Usprawnia pracę mózgu
Znane są przypadki, kiedy po treningu w goglach VR ludzie odzyskiwali przynajmniej częściowo władzę w sparaliżowanych kończynach. Zmniejsza lęk VR pozwala na wystawianie chorych na ich lęki w pełni kontrolowanych warunkach. Np. arachnofobię można zmniejszyć, pokazując chorym coraz to bardziej realistyczne wizerunki pająków (zobacz przy okazji, czym jest fobia, jakie są jej najczęstsze rodzaje i jak się z niej wyleczyć).
Patent WH: Jeśli w goglach VR czujesz mdłości (odczuwa je 80% osób), po 10 minutach zrób przerwę.
WH 09/2017
Komentarze