[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
2.9

Dobry sen: 4 wrogów głównych

Co jeść przed spaniem? O której ćwiczyć, aby nie dopadła nas bezsenność? Kiedy kłaść się do łóżka? Oto cztery proste wskazówki, które pomogą Ci rozwiązać problemy z zaśnięciem i zagwarantują dobry sen oraz piękny wygląd następnego dnia.

dobry sen fot. shutterstock.com

1. Łóżko do spania

I kochania się. Nie spędzaj tam więcej czasu, niż potrzeba. Kładziesz się tylko wtedy, gdy chcesz spać. Im dłużej leżysz, tym krócej śpisz. Zapomnij o laptopie w łóżku, czytaj w fotelu. Naucz swój mózg, że głowa na poduszce wydaje komendę: spać! Gdy nie możesz zasnąć, wstań i wyjdź z sypialni. Przewracanie się z boku na bok wzmaga bezsenność.

REKLAMA

2. Ćwicz rano

Wieczorne ćwiczenia Cię rozbudzą. Jeśli jogging, to tylko poranny lub ok. 14. Ćwiczenia wieczorne zbyt pobudzają organizm. Rozsądna, wyciszająca opcja aktywności to spacer z psem.

3. Zaciemnienie

Zainwestuj w żaluzje. W sypialni powinno być maksymalnie ciemno, wtedy Twój organizm wydziela melatoninę – hormon snu. Zarówno neon za oknem, jak i błękitne światło z ekranu komputera zakłócają ten proces.

4. Nie jedz na noc

Zwłaszcza ciężkostrawnych potraw. Ostatni posiłek powinnyśmy jeść nie później niż 2-3 godziny przed snem. Ważne, żeby był lekkostrawny. Naszym sprzymierzeńcem są potrawy zawierające tryptofan, który – mówiąc w skrócie – pobudza wydzielanie hormonów dobrego samopoczucia. Dobrym źródłem tryptofanu są banany, biały ser, indyk, tuńczyk i daktyle.  

Sprawdź także, ile godzin powinnaś sypiać i zobacz, jak zadbać o zmęczoną skórę za pomocą odpowiednich kosmetyków i makijażu.

WH 09/2015

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij