Dlaczego włosy rosną szybciej na wiosnę

Wiosna w pełni, wszystko dookoła rośnie i kwitnie. Rosną również Twoje włosy.

Shutterstock

Według niedawnego raportu opublikowanego w British Journal of Dermatology, Twoje włosy najszybciej rosną właśnie na wiosnę i w lecie. Ma to związek z lepszym krążeniem, brakiem czapki, czyli lepszym, dotlenieniem i większą ilością ruchu na świeżym powietrzu. Ale niektóre badania wskazują, że efekt wiosny może dotyczyć tylko tych zdrowych i mocnych włosów. Dlatego aby wykorzystać w pełni ten sezon trzeba o nie zadbać i odkarmić. Co lubią włosy? Otóż lubią białko (wiesz, skąd je czerpać), lubią też cynk i żelazo. Zrobisz im prezent komponując sobie dwa razy w tygodniu sałatkę ze szpinaku z łososiem lub grillowanym kurczakiem, mówi dietetyk z Nowego Jorku Keri Gans.

A co ma do powiedzenia na temat włosów słynna fryzjerka Jen Atkin, która opiekuje się min. włosami sióstr Kardashian? Oto jej porady, aby mieć włosy jak syrena.

ZOBACZ TEŻ: 10 zdrowotnych patentów Kardashianek, które rzeczywiście działają

1. Odżywiaj

Jeśli chcesz wyhodować piękne włosy, Atkin sugeruje, że musisz zacząć od korzeni. „Zdrowe włosy zaczynają się w skórze głowy, jeśli ona nie jest zdrowa włosy też nie będą", mówi Atkin. „Odżywiaj skórę głowy suplementami zawierającymi witaminy i minerały niezbędne, aby włosy stały się zdrowsze. Szukaj składników takich jak omega-3, witamina B, żelazo i biotyna".
2. Wiatr we włosach. Zbyt częsta stylizacja termiczna może zniszczyć włosy i utrudnić ich wzrost. Zamiast tego Atkin sugeruje, aby pozostawić włosy do wyschnięcia na powietrzu, jeśli tylko jest to możliwe. Zaplataj je na noc w luźny warkocz, a obudzisz się z pięknymi falami. Jeśli już musisz je szybko wysuszyć, traktuj je chłodniejszym powietrzem.

3. Maski

Atkin twierdzi, że kluczowe są zabiegi naprawcze. „Wymieszaj jedną łyżkę nierafinowanego oleju kokosowego z jedną łyżeczką surowego miodu i nałóż na włosy. Pozostaw na włosach od 10 minut do godziny, a następnie spłucz i umyj szamponem jak zwykle”. Jeśli idziesz akurat na trening, nałóż na włosy z maseczką bawełnianą czapkę, tak aby składniki odżywcze wchłonęły się we włosy korzystając z dodatkowego ciepła organizmu rozgrzanego ćwiczeniami.

4. Strzyżenie

To mit, że częstsze przystrzyganie włosów pobudza wzrost. Tak się nie dzieje nawet na nogach. Ale umiejętne podcinanie końcówek sprawia, że włosy wyglądają zdrowiej.

ZOBACZ TEŻ: Skuteczny sposób na wypadanie włosów

5. Poduszka

Atkin zaleca swoim klientkom, aby na poszewki poduszek wybierały jak najdelikatniejsze materiały. Najlepiej jedwab. Chodzi o to, aby zmniejszyć tarcie włosów o materiał do minimum. W ten sposób utrzymujemy zdrową strukturę włosa. Bo wiecie - włos w powiększeniu wygląda trochę jak pień drzewa pokryty łuską. Zdrowy włos ma łuskę przylegającą gładko do pnia, natomiast włos zniszczony złym traktowaniem, czy tarciem ma łuski rozchylone. W masie to wygląda tak, że włosy o rozchylonych łuskach są matowe, bez połysku, a te pierwsze są gładkie i błyszczące.

REKLAMA