[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.6

Dlaczego musisz uważać pod prysznicem? [ciekawostki zdrowotne WH]

Czy branie prysznica może być dla Ciebie szkodliwe? Jak korzystać ze smartfona i nie nabawić się kontuzji? Co ma wspólnego nitkowanie zębów z rakiem piersi? Nasi redaktorzy zebrali najciekawsze nowinki z dziedziny zdrowia. Sprawdź.

niebezpiecznie pod prysznicem

Przewietrz prysznic

Myjąc kabinę prysznicową zadbaj o wentylację i dokładnie spłucz płyn ze ścianek. Prof. Sharon Bergquist z Emory University przestrzega, że chlor i amoniak często stosowane w preparatach czyszczących mogą podrażnić skórę, zwłaszcza w intymnych partiach Twojego ciała. Opary chloru mogą też podrażnić drogi oddechowe, zwłaszcza u alergików. Lepiej wybierz preparaty na bazie octu – są bezpieczniejsze i równie skuteczne. 

 

REKLAMA

REKLAMA

fitness, komórka, smartfon, zgrabna sylwetka fot. shutterstock.com

Bez wykrętów

Że od wpatrywania się w telefon może rozboleć Cię kark, to wiadomo. Ale nadużywanie smartfonów może też sprawić, że będzie Cię bolała ręka.

Esemesowy kciuk

Gdy piszesz kciukiem za dużo wiadomości i esemesów, możesz nabawić się bolesnego zapalenia ścięgien. Jeśli już piszesz, trzymaj telefon w obu dłoniach, wówczas kciuk będzie wygięty pod kątem 45 stopni i obciążenie ścięgien będzie mniejsze.

Łokieć gaduły

Trzymanie telefonu przy uchu albo przed oczami sprawia, że ręka jest stale zgięta w łokciu, a nerwy uciśnięte. Po pewnym czasie drętwieją palce serdeczny i mały. Może to doprowadzić do trwałego uszkodzenia nerwów. Gadułom polecamy zestaw słuchawkowy.

Ciasny przegub

Zespołu cieśni nadgarstka można się nabawić, pisząc na komputerze, ale telefon też może zaszkodzić. Gdy rozmawiasz, nadgarstek skręca się w nienaturalnej pozycji, uciska nerw i tym razem drętwieją palce wskazujący i środkowy. Rozwiązanie: jak powyżej.

 

REKLAMA

nitkowanie zębów fot. shutterstock.com

Nitkuj zęby!

Zabieg ten ma same zalety. Nie dość, że odświeża oddech i pomaga chronić przed próchnicą i kamieniem nazębnym, to jeszcze... zmniejsza ryzyko raka piersi! Niedawno uczeni z University of Buffalo wyliczyli, że kobiety, które cierpią na choroby dziąseł, o 14% częściej chorują na ten właśnie nowotwór (Sprawdź koniecznie, jak dbać o piersi w każdym wieku).

Mechanizm zależności nie jest do końca znany – być może bakterie z jamy ustnej w jakiś sposób osłabiają tkanki piersi, a może przewlekły stan zapalny przyczynia się do rozwoju raka – tego nie wiemy. Ale wiemy, że regularne nitkowanie zębów zmniejsza ryzyko chorób dziąseł. Nie zapomnij o zębach z tyłu – tam jest wprawdzie niewygodnie, ale resztek jedzenia jest najwięcej.

1 godzina dziennie umiarkowanego wysiłku (np. marszu lub jazdy na rowerze) wystarczy, żeby zniwelować złe skutki 8 godzin siedzenia za biurkiem.

WH 11/2016

 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij