[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.6

Dieta sokowa – jak organizm reaguje na detoks?

Dieta sokowa to hit, z którego korzystają i celebrytki, i zwykłe dziewczyny. Zobacz, jak ciało reaguje na 7-dniową dietę piękności opartą na samych sokach, zawierającą mniej niż 1000 kcal.

dieta sokowa reakcja organizmu fot. shutterstock.com

Pierwszy łyk

Głód zostaje zaspokojony słodkim napojem (tak, nawet najzdrowszy, świeżo wyciskany sok jest słodki), co wywołuje reakcję trzustki – wydziela insulinę, która sprawia, że glukoza z krwi przechodzi do komórek naszego ciała.

Po 30 minutach

Komórki wchłonęły glukozę i poziom cukru we krwi zaczyna spadać. Możesz poczuć się osłabiona. W międzyczasie organizm, któremu nie dostarczyłaś odpowiedniej ilości kalorii, dobiera się do zapasów glikogenu zmagazynowanego w wątrobie i mięśniach.

REKLAMA

Po 2 dniach

Każdy szocik soku sprawia, że poziom insuliny skacze wysoko i opada nisko. Zapasy glikogenu są na wyczerpaniu, a Ty robisz się słabsza i apatyczna. Ponieważ przyjmujesz ok. połowy potrzebnych kalorii, Twój organizm zaczyna czerpać energię z zapasów trójglicerydów z komórek tłuszczowych (hurra!) i białek z mięśni (oops!).

Po 3 dniach

Twój mózg przełącza się w tryb „głodowanie” i zaczyna karmić się ciałami ketonowymi – produktami rozpadu tłuszczów. To jest kiepskie paliwo, dlatego czujesz się nieco otępiała umysłowo. Bez białka mózg również ma problem z produkcją neurotransmiterów – to dlatego masz taki kiepski nastój.

Po 4 dniach

Twoje nerki mają dodatkową robotę, oczyszczając organizm z amoniaku i kwasu moczowego – produktów rozkładu białek z Twoich malejących mięśni. Jelito cienkie czuje się ignorowane i zaczyna się atrofia kosmków jelitowych.

8. dzień

Z zadowoleniem oglądasz w lustrze swoją promienną cerę, ale pamiętaj, że minusem tej diety jest utrata masy mięśniowej. Czyli w następnych dniach po zakończeniu diety licz kalorie, bo jest większe prawdopodobieństwo, że zmienią się w tłuszcz.

O sokach wiemy prawie wszystko i z chęcią podzielimy się z Tobą przepisami na witaminowe shoty oraz  sprawdzonymi przepisami na świeże soki i koktajle.

WH 04/2017

Komentarze

 (4)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij