[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

Odwodnienie organizmu - objawy. Jak do niego nie dopuścić?

W kółko trąbimy i do znudzenia powtarzamy, że musisz pić więcej wody. No tak, ale po czym poznać, że pijesz jej za mało? Sprawdź listę symptomów, które mogą Ci zasugerować, że nie wyrabiasz zalecanej normy.

woda, picie wody

Właściwie to nie wiesz, czy pijesz wystarczająco dużo wody? Poniżej wymieniamy pięć najczęstszych sygnałów, które Twój organizm wysyła, gdy brakuje mu odpowiedniej dawki wody. Sprawdź, czy czas na kolejną szklaneczkę H2O.

Objawy odwodnienia - ciało ostrzega Cie przed odwodnieniem, gdy...

1. Nie płaczesz na „Pamiętniku”

REKLAMA

Suche oczy nie znaczą, że jesteś gruboskórna. Łzy to woda, więc gdy jej brakuje, ciało oszczędza ją, gdzie tylko może.

2. Spędzasz więcej czasu w toalecie

Zaparcia również mogą być oznaką odwodnienia, ponieważ w tym czasie w kupie jest mniej wody niż przepisowe 75%.

3. Ciągle wyglądasz na zirytowaną

Do wahań nastroju dochodzą bóle głowy i problemy z koncentracją. Nie ma opcji, żebyś wtedy wyglądała na szczęśliwą.

4. Łapią Cię skurcze

Ta bolesna przypadłość jest najczęstsza po tym, jak wraz z potem pozbędziesz się elektrolitów, zwłaszcza sodu.

5. Masz czoło Gordona Ramsaya

Bez wody skóra traci elastyczność i marszczy się. W redakcji zastanawiamy się, od kiedy Ramsay nie pił wody. Od roku?

A co jeśli nie przepadasz za smakiem wody? Znamy kilka innych, skutecznych sposobów na nawodnienie organizmu. Na dobry początek przyjrzyj się liście warzyw i owoców, które zawierają najwięcej wody. Możesz także wypróbować nasze przepisy na domowe lemoniady oraz wody smakowe. Pij na zdrowie!

WH 06/2016

Komentarze

 (7)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij