[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
4.3

Czy picie kawy wpływa na płodność?

Czy to prawda, że picie kawy wpływa na płodność? Czy powinno się ją odstawić, planując ciążę?

kawa a płodność kawa a płodność

Planując ciążę, przygotuj na nią też swój organizm. „Przede wszystkim nie pij kawy przed poczęciem i w trakcie ciąży. Nie wpływa na płodność, ale nie pijąc jej, masz większą szansę na mniejsze dolegliwości ciążowe, jak nudności czy wymioty. Kawa wypłukuje też z organizmu ważne mikroelementy i niezbędne dla ciężarnych pierwiastki, w tym magnez. Dodatkowo, kofeina zawarta w kawie działa pobudzająco, także na dziecko. Jeżeli będzie ono sztucznie pobudzane, to zaburzone zostanie poprawne kształtowanie się układu nerwowego” – wyjaśnia dr n. med Preeti Agrawal z Integrative Medical Center (www.imc.wroc. pl) w Żernikach Wrocławskich.

ZOBACZ TEŻ: 4 sposoby na większą płodność

Specjalistka ginekologii i onkologii, łącząca medycynę akademicką z naturalną, radzi, że jeżeli potrzebujesz porannego pobudzenia, zamiast kawy pij zieloną herbatę lub herbatę z imbirem i cytryną. Jeśli nie możesz żyć bez zapachu i smaku kawy, to lepiej wybierz kawę zbożową niż wysoko przetworzoną bezkofeinową – zawiera ona jedynie aromat kawy. „Pamiętaj: aby ciąża przebiegała prawidłowo i dziecko rozwijało się zdrowo, musisz odstawić wszelkie wysoko przetworzone produkty, które osłabiają Twój organizm. Zadbaj o dobre odżywianie i nie zapominaj, że to, co dostarczysz do swojego organizmu, przyjmie też rosnące w Twoim łonie dziecko” – podkreśla dr Agrawal.

ZOBACZ TEŻ: Czy woda kokosowa gasi pragnienie lepiej niż mineralna?

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij