Czy ogolone włosy odrastają mocniejsze? [WH news]

Newsy do codziennego stosowania. Popij kawą.

zgolone włosy fot. shutterstock.com

Przekonanie to jest mocno zakorzenione zwłaszcza wśród mężczyzn, którzy liczą na to, że ścinając się na łyso, odzyskają mocne i gęste włosy. Niestety, to tak nie działa

Z mitem tym rozprawia się „British Medical Journal”. Już w 1928 roku przeprowadzono badania, które jednoznacznie wykazały, że golenie nie ma wpływu ani na tempo rośnięcia włosów, ani na ich stan. Przesąd ten prawdopodobnie wziął się stąd, że odrastające włosy są rzeczywiście grubsze niż końcówki włosów, które mają już kilka lat. tempo wzrostu włosa też wydaje się szybsze, gdy w ciągu kilku pierwszych tygodni zwiększa swoją długość kilkukrotnie, a gdy masz długie, przyrost o centymetr czy dwa nie jest już tak spektakularny.

Krwawienie z dziąseł a witamina C

Zauważyłaś ślady krwi w pianie podczas mycia zębów? Krwawienie z dziąseł powinno Cię zaprowadzić nie tylko do dentysty, ale i do sklepu spożywczego, bo może być wynikiem niedoborów witaminy C. Uczeni z University of Washington przeanalizowali dane prawie 10 000 ludzi i doszli do wniosku, że przyczyną krwawienia z dziąseł może być właśnie niedobór witaminy C. Jak ją uzupełnić? Najlepiej jedząc więcej bogatych w nią produktów. Bardzo dużo tej witaminy zawierają czarne porzeczki, kiwi i truskawki. Hurra!

Życie na ostro

Uczeni z American Heart Association zauważyli, że jedzenie papryczek chili zmniejsza ryzyko przedwczesnego zgonu z powodu chorób układu krążenia aż o 25%, a śmierci w wyniku nowotworu o 23%. Nie mamy pewności, czy zachodzi tu związek przyczynowo-skutkowy, ale korelacja jest na tyle wyraźna, że warto zaryzykować.

Zamiast kawy

Gdy masz ochotę na coś gorącego i pobudzającego, sięgasz odruchowo po kawę? Spróbuj częściej sięgać po herbatę, najlepiej zieloną. Badania wykazały, że ludzie pijący ją regularnie mają wyższy niż przeciętny poziom białek, które zwalczają komórki rakowe i naprawiają uszkodzone DNA. Jedno z badań, o czym wspominają lekarze ze słynnego szpitala Mount Sinai, wykazało, że kobiety przed 50. rokiem życia, które wypijały trzy filiżanki herbaty dziennie, chorowały na raka piersi o 37% rzadziej niż te, które nie piły herbaty.

Piosenka nie da Ci zapomnieć

Chcesz zmniejszyć ryzyko, że nie będziesz mogła sobie przypomnieć imion wnuków? Zacznij aktywnie muzykować. Badanie uczonych z University of Pittsburgh wykazało, że aktywne muzykowanie, czyli śpiew lub granie na instrumentach, zmniejsza ryzyko problemów z pamięcią w przyszłości, a nawet nieznacznie poprawia funkcje poznawcze u ludzi dotkniętych łagodną formą demencji. Bonus: badania wykazały, że muzykowanie wzmacnia też układ odporności.

Zobacz również:
REKLAMA