Test ciążowy online

Ten internetowy test ciążowy nie zastąpi oczywiście wizyty u ginekologa, ale jeśli go „zdasz celująco", jest spora szansa, że ciążowy test z apteki też będzie pozytywny.

Test ciążowy online Shutterstock.com

Skoro tu trafiłaś, to prawdopodobnie zastanawiasz się, czy przypadkiem w Twoim ciele nie rośnie drugi człowiek. Zanim więc przejdziemy do pytań, uprzedzimy, że aby potwierdzić ciążę ostatecznie potrzebne jest badanie lekarskie. Objawy ciąży dzielą się bowiem na

 • przypuszczalne,
 • prawdopodobne,
 • i pewne.

Objawy, o które cię zapytamy w tym teście ciążowym online należą do dwóch pierwszych kategorii. Jeśli okaże się, że wg testu ciąża jest bardzo prawdopodobna, zalecamy potwierdzenie testem ciążowym do kupienia w aptece. Co więcej, nawet jeśli ten domowy test ciążowy będzie pozytywny, to znaczy wyświetlą Ci się dwie kreski (chociaż apteczne testy ciążowe mają skuteczność w okolicach 99%), nadal nie będzie to pewnym potwierdzeniem ciąży. Pewne potwierdzenia ciąży są dosyć ściśle określone i są to:

 • potwierdzenie obecności zarodka lub płodu w badaniu USG
  Badanie przez pochwę może potwierdzić ciążę już nawet w 4 tygodniu. Tradycyjne badanie USG, przez skórę na brzuchu, pozwala potwierdzić ciążę dopiero od 5-5 tygodnia.
 • lekarz słyszy bicie serca dziecka w łonie matki
  U szczupłych kobiet serce malucha można usłyszeć mniej więcej od 12 tygodnia. U kobiet, które mają sporą nadwagę, serduszko malucha usłyszeć można dopiero później.
 • wyczuwalne ruchy lub części ciała (np. główka czy stópki) płodu w brzuchu matki
  Na możliwość wyczucia płodu przez lekarza trzeba poczekać aż do 24 tygodnia.

Jak sama widzisz, na ostateczne potwierdzenie tego, że w Twoim brzuchu rośnie nowe życie, trzeba poczekać co najmniej miesiąc. Ale niektóre objawy mogą wyraźnie sugerować, że jesteś w ciąży znacznie wcześniej. A zatem rozsiądź się wygodnie i zapraszamy do testu. Tylko nie ściągaj.

Rozpocznij TEST