[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Czy gorąca kąpiel pomaga zasnąć? [opinia eksperta]

Po ciężkim, stresującym dniu, marzysz tylko o tym, żeby położyć się do łóżka i porządnie się wyspać. Niestety, sen nie nadchodzi. Co wtedy? Może gorąca kąpiel pomoże? Zapytałyśmy o to naszego eksperta.

gorąca kąpiel na problemy ze snem

Ostatnio nie mam problemy ze snem. Zastanawia mnie, czy gorąca kąpiel może sprawić, że łatwiej zasnę?

Na pytanie naszej czytelniczki odpowiada ekspert – psychiatra dr Michał Skalski.

REKLAMA

Raczej nie, choć twardych, naukowych dowodów nie ma. Gorąca kąpiel raczej nie sprowadzi snu, ale na pewno świetnie zrelaksuje. „Przed snem trzeba się zrelaksować i rozluźnić mięśnie – mówi psychiatra dr Michał Skalski. – Kąpiel może w tym pomóc, ale trzeba pamiętać, że gorąca woda podnosi również temperaturę ciała. A nasze organizmy w nocy odrobinę się ochładzają”. Z tego samego powodu nieskuteczny może się okazać gorący prysznic.

„Generalnie badania pokazują, że większość popularnych poglądów na temat zasypiania jest po prostu fałszywa – dodaje psychiatra. – Liczenie baranów utrudnia zasypianie, wypicie szklanki mleka nie ma na nie żadnego wpływu”.

Jeśli szukasz skutecznych rozwiązań, przede wszystkim pamiętaj, żeby nie korzystać z tabletu czy komórki zaraz przed zaśnięciem. Ich ekrany emitują niebieskie światło, które normalnie w naturze daje znak ciału, że jest ranek i trzeba wstawać.

Poznaj więcej skutecznych sposobów na bezsenność oraz wybierz najlepszą pozycję do spania, dzięki której zmniejszysz dokuczający Ci ból.

Uwaga: jeśli masz do nas jakąś sprawę, chcesz nas o coś zapytać, powiedzieć, o czym chciałabyś przeczytać w WH, zajrzyj na nasz oficjalny facebookowy profil. Możesz być pewna, że żadnej wiadomości nie zostawiamy bez odpowiedzi! Na najciekawsze pytania, odpowiadamy na łamach papierowego wydania „Women’s Health”.

WH 06/2014

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij