[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.6

Czy gorąca kąpiel pomaga zasnąć? [opinia eksperta]

Po ciężkim, stresującym dniu, marzysz tylko o tym, żeby położyć się do łóżka i porządnie się wyspać. Niestety, sen nie nadchodzi. Co wtedy? Może gorąca kąpiel pomoże? Zapytałyśmy o to naszego eksperta.

gorąca kąpiel na problemy ze snem

Ostatnio nie mam problemy ze snem. Zastanawia mnie, czy gorąca kąpiel może sprawić, że łatwiej zasnę?

Na pytanie naszej czytelniczki odpowiada ekspert – psychiatra dr Michał Skalski.

REKLAMA

Raczej nie, choć twardych, naukowych dowodów nie ma. Gorąca kąpiel raczej nie sprowadzi snu, ale na pewno świetnie zrelaksuje. „Przed snem trzeba się zrelaksować i rozluźnić mięśnie – mówi psychiatra dr Michał Skalski. – Kąpiel może w tym pomóc, ale trzeba pamiętać, że gorąca woda podnosi również temperaturę ciała. A nasze organizmy w nocy odrobinę się ochładzają”. Z tego samego powodu nieskuteczny może się okazać gorący prysznic.

„Generalnie badania pokazują, że większość popularnych poglądów na temat zasypiania jest po prostu fałszywa – dodaje psychiatra. – Liczenie baranów utrudnia zasypianie, wypicie szklanki mleka nie ma na nie żadnego wpływu”.

Jeśli szukasz skutecznych rozwiązań, przede wszystkim pamiętaj, żeby nie korzystać z tabletu czy komórki zaraz przed zaśnięciem. Ich ekrany emitują niebieskie światło, które normalnie w naturze daje znak ciału, że jest ranek i trzeba wstawać.

Poznaj więcej skutecznych sposobów na bezsenność oraz wybierz najlepszą pozycję do spania, dzięki której zmniejszysz dokuczający Ci ból.

Uwaga: jeśli masz do nas jakąś sprawę, chcesz nas o coś zapytać, powiedzieć, o czym chciałabyś przeczytać w WH, zajrzyj na nasz oficjalny facebookowy profil. Możesz być pewna, że żadnej wiadomości nie zostawiamy bez odpowiedzi! Na najciekawsze pytania, odpowiadamy na łamach papierowego wydania „Women’s Health”.

WH 06/2014

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij