[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ
4OCEŃ
4.3

Chodzenie w szpilkach a zdrowie: jak często chodzić?

Uwielbiasz chodzić na wysokich obcasach? Uważaj, nienaturalna pozycja stopy sprawia, że skracają się mięśnie łydek i usztywnia ścięgno Achillesa. Jeżeli i tak nie potrafisz z nich zrezygnować, poznaj nasze rozwiązanie awaryjne, dzięki któremu zachowasz zdrowe stawy.

szpilki fot. shutterstock.com

W życiu czyha na Ciebie tyle pokus – nocny seans w telewizji (sprawdź, co robić, gdy śpisz mniej niż 8 godzin), szpilki, którymi można by przekuwać uszy, do tego dzień wypełniony tak dokładnie, że gdy nadchodzi wieczór, nie masz siły na demakijaż, nie mówiąc już o nitkowaniu zębów. Spokojnie. Przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw rozwiązań awaryjnych na takie właśnie okazje. 

Tym razem dowiesz się, jak uniknąć przykrych skutków chodzenia na szpilkach.

REKLAMA

Plan B

Według „Journal of Applied Physiology” codzienne chodzenie w butach na wysokich obcasach może trwale zmienić sposób poruszania się, ponieważ nienaturalna pozycja stopy sprawia, że skracają się mięśnie łydek i usztywnia ścięgno Achillesa.

Jeśli nie zamierzasz zrezygnować ze szpilek, przynajmniej rozciągaj się regularnie: stań przy ścianie na odległość wyciągniętych rąk i zrób wykrok do tyłu tak daleko, aż poczujesz, że naciągasz mięsień łydki (cały czas trzymaj piętę na podłodze). Wysuń drugą stopę do przodu dla podparcia, a potem przesuń biodra w kierunku ściany. Wytrzymaj 90 sekund i zmień nogę. I tak trzy razy dziennie.

Plan C

Oczywiście wiemy, że szpilki nie tylko wydłużają nogi, ale też optycznie wyszczuplają sylwetkę nawet o 5 kg. Ale zachowaj sobie ten trik na wyjątkowe okazje. Na co dzień wykorzystaj to, że w tym sezonie modne są buty sportowe i daj odpocząć stawom.

Musisz mieć buty na obcasie? Wystarczy, że obcasy będą o dwa, trzy centymetry niższe niż te, które zazwyczaj nosisz, żeby znacznie zmniejszyć obciążenie stawów kolanowych.

WH 05/2015

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij