[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.1

Cukrzyca: wczesne objawy - jak je rozpoznać?

Cukrzyca w stadium pełnego rozwoju jest trudna do przeoczenia: stale chce ci się pić, co chwila musisz sikać, cierpną dłonie i stopy. Jednak wczesne symptomy znacznie łatwiej przegapić. Sprawdź, czy nie dostrzegasz u siebie któregoś z tych objawów.

ziewająca kobieta fot. shutterstock.com

Cukrzyca - objawy, które mogą niepokoić

Nagle pogarsza Ci się wzrok

Gdy poziom cukru w Twojej krwi przekracza normę, może spowodować uszkodzenie siatkówki, w związku z czym ostrość widzenia ulega pogorszeniu. Zwróć szczególną uwagę na bóle głowy pojawiające się po dłuższym czytaniu.

REKLAMA

Masz za wysokie ciśnienie

Trudno powiedzieć, co pojawia się pierwsze: podwyższone ciśnienie czy cukrzyca. Jednak wiadomo, że nawet niewielkie podwyższenie ciśnienia może być skojarzone z zaburzeniami w wydzielaniu insuliny.

Twój oddech pachnie acetonem

Niedobór insuliny, niezbędnej w procesie przemiany węglowodanów w energię, powoduje, że Twoja wątroba musi rozkładać tłuszcze, aby uzupełnić energię. „Acetonowy oddech” to właśnie jeden z efektów spalania tłuszczów.

Po posiłku dopada Cię niepohamowana senność

Twój organizm jest zalewany przez cukier, którego nie jest w stanie spożytkować, ponieważ Twoja wrażliwość na insulinę jest upośledzona. Organizm wyrzuca więc więcej i więcej insuliny i ta z rozpędu usuwa aż za dużo cukru. Wtedy pojawia się hipoglikemia, a Ty czujesz, że po prostu musisz się zdrzemnąć.

Za dużo glukozy

Proste badanie poziomu glukozy na czczo to najlepszy sposób na szybkie wykrycie cukrzycy lub jej zapowiedzi. Badaj cukier najlepiej raz w roku, a przynajmniej raz na trzy lata – jest tak tanie, że nie warto oszczędzać. Każdy wynik powyżej 100 mg/dl skonsultuj z lekarzem.

Trudno Ci zrezygnować ze słodkości i cukru? Zobacz, jak skutecznie zerwać z nałogiem.

WH 09/2016

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij