[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Co się dzieje, gdy... za dużo pracujesz

Deadline goni deadline, zza piętrzącego się na biurku stosu papierów wystaje Ci już tylko czubek głowy, a telefon nie przestaje dzwonić. Tak, koniec roku w pracy może być naprawdę ciężki.

praca rys. Adam Quest

Żołądek

Stres sprawia, że Twój mózg wydziela kortykoliberynę – hormon hamujący apetyt. Niestety, działa jedynie na krótką metę. Gdy Twój poziom kortyzolu jest stale podniesiony, zaczyna zwiększać apetyt, a Ty zaczynasz zajadać stres. Zamiast po batonik sięgaj po migdały – zawierają sporo magnezu, który uspokaja.

Mózg

Gdy Twój mózg wykrywa zagrożenie (np. zbliżający się deadline), ciało zalewają adrenalina i kortyzol. Ta wybuchowa mieszanka wywołuje reakcję „walcz lub uciekaj”. Wykorzystaj to na swoją korzyść – 20-minutowy spacer ukoi nerwy, a wynik w krokomierzu poprawi humor.

REKLAMA

Serce

Na samą myśl o prezentacji rocznego raportu oddech przyspiesza, a serce bije jak oszalałe? To znak, że adrenalina zaczęła działać. Oddychaj spokojnie i głęboko, a Twój organizm uzna, że nie ma powodu do paniki i przestanie wydzielać adrenalinę.

Uszy

Długotrwały stres oddziałuje negatywnie na korę przedczołową i obniża jej sprawność. W wyniku tego spada poziom koncentracji. Z pomocą w odsuwaniu od siebie niepokojących myśli przychodzi muzyka. Włącz optymistyczny kawałek i wsłuchaj się w słowa piosenki. Polecamy „Don't worry, be happy”.

Ciekawostka: Wg Harvard Medical School regularny trening uważności (mindfulness) już po dwóch miesiącach pomoże Ci znacząco obniżyć poziom stresu. Warto.

STRONA 1 z 2

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij