[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.5

Co się dzieje gdy... tańczysz

Wcale nie musisz być mistrzynią parkietu, żeby odczuć pozytywne skutki, jakie wywołuje taniec. Bez względu na to, czy tańczysz amatorsko czy zawodowo, zyskujesz mnóstwo korzyści. Zobacz, jak taniec wpływa na nasze IQ, metabolizm i stres. 

taniec fot. shutterstock.com

Emocje

Słuchanie muzyki aktywizuje te rejony mózgu, które odpowiadają za przetwarzanie emocji. Ulubione dźwięki powodują wydzielanie się dopaminy, czyli hormonu dobrego samopoczucia – podobnie jak po seksie albo zjedzeniu czekolady.

Inteligencja

Badania wskazują, że muzyka ma tak pobudzający wpływ na mózg, aktywizuje tyle obszarów odpowiedzialnych m.in. za ruch ciała, emocje, i funkcjonowanie społeczne, że osoby, które dużo tańczą, mają na stare lata sprawniejsze mózgi.

Osoby z wyższym IQ żyją dłużej, zarabiają więcej i są szczęśliwsze w życiu osobistym. Chciałabyś podnieś swój iloraz inteligencji aż o 17 punktów, poświęcając tylko 3 godziny w tygodniu? Mamy na to sposób. Wypróbuj parę prostych ćwiczeń, a szybko zaobserwujesz efekty.

REKLAMA

taniec fot. shutterstock.com

Metabolizm

30 minut na parkiecie można porównać pod względem efektywności w przyspieszaniu metabolizmu z sesją kardio. Godzina intensywnego tańca to lekko licząc 400-500 spalonych kilokalorii.

Stres

Taniec, a zwłaszcza swobodne, rytmiczne podskakiwanie, szybko obniża poziom kortyzolu – hormonu stresu. Po ciężkim, stresującym dniu nie ma lepszego sposobu na odreagowanie.

taniec fot. shutterstock.com

Energia

Gdybyś miała spędzić na stepperze w siłowni 3 godziny, to, po pierwsze, byłyby to Twoje najdłuższe godziny w życiu, i, po drugie, przypuszczalnie byłabyś wykończona. Tymczasem tańczyć możemy całą noc.

Tętno rośnie, naczynia krwionośne się rozszerzają, mięśnie dostają kopa tlenowego i energetycznego, ale tym, co naprawdę nas napędza, są hormony szczęścia.

Taniec to świetny środek pobudzający, ale niejedyny. Jeśli brakuje Ci energii o poranku, wykorzystaj 8 zalecanych przez naszego eksperta, naturalnych sposobów na energetycznego kopa, za sprawą których zapomnisz o porannym kubku gęstej jak smoła kawy.

WH 05/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij