[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Co się dzieje, gdy... się całujesz

Pocałunek z ukochanym może wprawić Cię w doskonały humor. Dowiedz się, jak dokładnie zetknięcie metodą usta-usta wpływa na Twój organizm. Postaraj się, by nie zabrakło okazji do pocałunków.

pocałunek, para fot. shutterstock.com

Pocałunek wprawia w stan alarmu całe Twoje ciało i umysł. Ale to bardzo przyjemne i zdrowe pobudzenie. Naukowcy twierdzą, że pocałunek rozwinął się w toku ewolucji jako swoista szczepionka uodparniająca organizm przyszłej matki.

Mózg

Centrala w naszym mózgu odbiera sygnał „miły kontakt usta-usta” i wydaje komendę organizmowi, aby wyprodukował ekstradawkę hormonów przyjemności: dopaminy i oksytocyny. Dlatego pary, które często się całują, mają niższy poziom hormonów stresu i lepiej sobie radzą nawet w kryzysowych sytuacjach.

Usta

Zawierają 200 razy więcej komórek czuciowych niż superwrażliwe opuszki palców. Dlatego dotyk usta-usta jest taki podniecający. Ale jest też mniej romantyczna strona: w czasie 1-sekundowego pocałunku wymieniamy z partnerem ok. 80 mln bakterii. Tak można się zarazić m.in. gronkowcem złocistym, grypą czy mononukleozą.

REKLAMA

REKLAMA

pocałunek, para fot. shutterstock.com

Nos

Ten niezwykle czujny organ u kobiet podczas pocałunku wykonuje niezwykłą pracę. Sprawdza mianowicie, czy zapach partnera sygnalizuje odpowiednią kompozycję genów, które w połączeniu z Twoimi stworzą zdrowe potomstwo.

A czy Twój typ to mężczyzna z trzydniowym zarostem na twarzy, pełną brodą czy może gładko ogolony? Sprawdź, skąd się biorą nasze upodobania.

Adrenalina

Na początku znajomości pocałunek wprawia w stan alarmu całe ciało – adrenalina sprawia, że serce bije jak oszalałe, pocą się ręce, oddech przyspiesza. Kiedy już jesteśmy ze sobą dłuższy czas, reakcja organizmu jest zgoła odwrotna: pocałunek koi największe stresy, jak filiżanka melisy.

REKLAMA

pocałunek, para fot. shutterstock.com

Mięśnie

Nigdy tak na to nie patrzyłyśmy, ale okazuje się, że pełen pasji pocałunek uruchamia 24 mięśnie twarzy oraz 100 innych w ciele. Jeżeli naprawdę włożymy serce w całowanie, możemy spalić nawet 100 kcal.

Krążenie krwi

Dobry pocałunek pobudza krążenie lepiej niż filiżanka mocnej kawy. Temu zawdzięczamy przyjemne gorąco w okolicach brzucha (motyle), miednicy (pobudzenie) i piersi. A jeśli już jesteśmy przy motylach, to zobacz, co się dzieje gdy jesteś podniecona.

WH 01/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij