[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.9

Co się dzieje, gdy... rzucasz palenie

Uzależnienie od papierosów wpływa na całe Twoje ciało i, jak pewnie wiesz, nie wywołuje ono pozytywnych skutków. Ale nie martw się: możesz odzyskać zdrowie. Sprawdź, jakie są skutki rzucenia palenia.
rys. Adam Quest rys. Adam Quest

Pachnie

Mniej więcej po 48 godzinach zniszczone dymem papierosowym zakończenia nerwowe w Twoim nosie zaczynają się regenerować. Perfumy pachną piękniej, ale z drugiej strony wyraźnie czujesz nieprzyjemny zapach przesiąkniętego dymem mieszkania.

Smakuje

Zaczynasz czuć lepiej nie tylko zapach, ale i smak potraw. To ma swoje skutki uboczne, bo stajesz się niesamowicie głodna. Do tego dochodzi rozdrażnienie, które chcesz złagodzić, zajadając się czymś słodkim. Pilnuj, aby mieć pod ręką wodę mineralną – wyraźnie zmniejsza apetyt. A z przegryzek wybieraj marchewkę i seler pokrojone w słupki. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj 6 patentów na rzucenie palenia bez przytycia.

Cera się poprawia

Po dwóch tygodniach wyraźnie poprawia się krążenie – przestajesz narzekać na zimne dłonie, ale też poprawia się jakość skóry. Po miesiącu Twoja skóra odzyska jędrność, staje się zdrowsza i bardziej promienna.

Koniec z infekcjami

Po miesiącu odporność organizmu zdecydowanie się poprawia. Błony śluzowe, których nie katujesz już dymem, skutecznie bronią Cię przed wnikaniem zarazków.

Zdrowsze serce

Już 20 minut od ostatniego dymka Twoje tętno i ciśnienie krwi zaczynają spadać. Nikotyna bowiem ma działanie stymulujące i sprawia, że Twoje serce bije szybciej. Rzucając palenie, zmniejszysz w ten sposób ryzyko zawału o połowę.

Serce to bardzo ważny organ w naszym ciele. Duża część chorób XXI wieku to właśnie choroby związane z układem krążenia. Warto im przeciwdziałać. Dlatego zobacz, jak dbać o swoje serce.

Oddychasz lekko

Wydolność płuc może zwiększyć się nawet o jedną trzecią. A to oznacza lepsze dotlenienie całego organizmu. Masz więcej energii i możesz bez większego wysiłku spędzić dwie godziny, tańcząc zumbę. Po 10 latach od rzucenia palenia ryzyko raka płuc jest takie samo, jak u osób, które nigdy nie paliły.

Zobacz też, co się dzieje, gdy palisz jointa.

WH 03/2014

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij