[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Co się dzieje, gdy pochłaniają Cię gry

Kobiety jakoś rzadko wkręcają się w epickie gry na PlayStation. Uwielbiają natomiast gry, które sobie można ściągnąć na telefon. Jak granie wpływa na Twój organizm? Sprawdź.

granie w gry na telefonie

To dobre dla mózgu

Jak donosi pismo „Vision Research”, jeśli grasz regularnie, ale nie przesadzasz, tzn. nie przekraczasz dawki 5 godzin tygodniowo, zyskują na tym trzy obszary Twojego mózgu: płat ciemieniowy, płat czołowy oraz przednia część zakrętu obręczy, co sprawia, że potrafisz się lepiej skoncentrować, lepiej planować, oceniać działania i podejmować decyzje.

REKLAMA

Będziesz bystrzejsza

Gry mogą korzystnie wpływać na wzrok. Uczeni z Rochester University wykazali w eksperymentach, że osoby często grające są bardziej spostrzegawcze, umieją dostrzec więcej elementów otoczenia w tym samym czasie. Lepsza jest również ich koordynacja wzrokowo-ruchowa.

Okazuje się, że granie w proste, ale wciągające gierki może działać prawie tak skutecznie jak tabletka przeciwbólowa.

Zamiast ciastka

Pismo „Molecular Psychiatry” donosi, że gry typu „Tetris” zmniejszają uczucie głodu – zarówno tego zwykłego, jak i np. tytoniowego. Układanie spadających klocków łagodzi też objawy stresu.

Dozuj sobie

Lepiej nie graj przed snem. Ukończenie każdego etapu uruchamia ośrodek nagrody w mózgu i chcesz to poczuć jeszcze raz, i jeszcze raz, i jeszcze... To już droga do uzależnienia. I zarwania nocy. Bo do tego dochodzi jeszcze niebieskie światło emitowane przez wyświetlacz, które zakłóca wydzielanie hormonu snu.

Bez stresu w drodze

Wreszcie coś dobrego o naszej ulubionej „Candy Crush Saga”. Badacze z East Carolina University odkryli, że 30 minut dziennie grania w takie proste gierki zmniejsza ryzyko depresji i redukuje poziom lęku. To też znakomity sposób na poradzenie sobie ze stresem komunikacyjnym. No i co z tego, że nasz autobus znowu jest spóźniony? Przynajmniej sobie dłużej pogramy. Luuuz.

WH 11/2016

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij