[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.9

Co się dzieje, gdy palisz marihuanę

Jasne, póki co marihuana jest w naszym kraju nielegalna, a Ty nie masz z nią nic wspólnego, ale pokażemy Ci (oczywiście czysto teoretycznie), jak palenie trawki wpływa na Twój organizm.

Mózg

Substancją czynną jointa jest tetrahydrokannabinol (THC), który uwalnia dopaminę – jeden z hormonów szczęścia. Niestety, powoduje też otępienie, w którym nawet użycie pilota do telewizora wydaje się wyczynem.

Lekarze twierdzą, że długotrwałe palenie może pogorszyć pamięć i zdolność koncentracji. By długie lata cieszyć się dobrą pamięcią i koncentracją, poznaj 35 produktów, które utrzymają Twój mózg w formie.

REKLAMA

marihuana fot. Stanimir G.Stoev 2015/shutterstock.com

Oczy

W miarę jak receptory zaczynają reagować na przepływające przez ciało kanabinoidy, Twoje oczy robią się czerwone i ospałe, za to ciśnienie wewnątrzgałkowe (główny powód jaskry) obniża się.

Serce

Maszek tu, maszek tam i Twoje serce robi się zmachane. Pod wpływem THC rosną ciśnienie krwi i tętno, co zwiększa ryzyko ataku serca w ciągu pierwszej godziny po zażyciu narkotyku. Dowiedz się, jak dbać o serce.

palenie, papierosy fot. shutterstock.com

Płuca

Przy paleniu marihuany powstaje 4 razy więcej dymu niż przy tytoniu. Znajduje się w nim też więcej wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA) – niebezpiecznych związków wywołujących zmiany nowotworowe w płucach. Wypalenie dwóch skrętów w weekend jest większym zagrożeniem niż jeden papieros dziennie.

dziewczyna, odżywianie, lody fot. Vinogradov Illya 2015/shutterstock.com

Brzuch

Kilka sztachów wystarczy, żeby dopadł Cię wilczy apetyt. Dzieje się tak, ponieważ marihuana uwalnia substancje zwane endokanabinoidami. Wiążą się one z receptorami podwzgórza, które są odpowiedzialne za to, ile jesz. Endokanabinoidy powodują wzrost apetytu: nawet szynka z nutellą wydaje się pyszna.

Jajniki

Niektóre badania wskazują, że THC tworzy środowisko niekorzystne dla plemników, co osłabia płodność. Inne badania mówią o zaburzeniach owulacji. Ale Europejskie Towarzystwo Urologiczne nie umieściło marihuany w grupie czynników, które mają wpływ na płodność.

fot. Stokkete 2015/shutterstock

Mięśnie

Badania pokazują, że palenie może złagodzić skurcze mięśni w takich chorobach, jak stwardnienie rozsiane czy choroba Parkinsona.

WH 02/2014

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij