[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Co się dzieje gdy masz wrzody żołądka?

Wiosna to okres, w którym wrzody żołądka atakują ze zdwojoną siłą. Jest to spowodowane między innymi zmianami hormonalnymi, jakie zachodzą w tym czasie w organizmie. Sprawdź, czy przypadkiem nie borykasz się z tym problemem.

wrzody żołądka fot. Adam Quest

Kiedyś myślano, że wrzody żołądka powoduje stres. Dziś już wiadomo, że jedną z głównych przyczyn jest zakażenie bakterią helicobacter pylori, a także nadużywanie leków przeciwbólowych. Zobacz, jak się może objawiać choroba wrzodowa, i skontaktuj się z lekarzem, jeżeli to brzmi znajomo.

Mdłości

Cofanie się soków żołądkowych powoduje podrażnienie śluzówki górnego odcinka przewodu pokarmowego. To z kolei wywołuje mdłości, a nawet wymioty pojawiające się zwłaszcza na czczo i ustępujące po jedzeniu.

Krew

Dziwny, ciemny kolor stolca czy fusowate wymioty sygnalizują obecność krwi. To poważna historia i powinnaś pilnie zgłosić się do lekarza lub do SOR-u. Najprawdopodobniej czeka Cię hospitalizacja.

Zgaga

To najbardziej charakterystyczny objaw: uczucie palenia w przełyku połączone z silnym bólem w nadbrzuszu. Często ból promieniuje od pleców i prawego ramienia. Czasem mylnie brany jest za ból serca.

Uczucie pełności

Pojawiają się tzw. bóle głodowe, często w nocy lub wcześnie rano, albo 1–3 godziny po posiłkach. Ale z drugiej strony zaraz po zjedzeniu czegoś może pojawić się nieprzyjemne uczucie pełności i przesytu. Może temu też towarzyszyć ból.

WH radzi: Jeśli zaobserwowałaś u siebie przynajmniej jeden z powyższych objawów, koniecznie skontaktuj się ze swoim lekarzem. Nie jest powiedziane, że są to na 100% wrzody, ale ocenę sytuacji lepiej pozostawić specjaliście. Nieleczone zakażenie bakterią może powodować krwawienia wewnętrzne, które potrafią być bardzo niebezpieczne.

Oprócz zaleconych leków konieczna jest dieta. Odstaw kawę, ostre przyprawy, alkohol. I rzuć palenie.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij