[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.6

Co się dzieje, gdy... masz PMS

W połowie cyklu 80-90% miłych, spokojnych dziewczyn przeistacza się w potwory. Niektórzy mówią, że to histeria. Akurat! Zobacz, co dzieje się z Twoimi hormonami przed okresem, czym jest spowodowany gorszy nastrój i jak zmniejszyć opuchliznę podczas PMSu.

zła kobieta fot. shutterstock.com

Tylko w głowie?

Rozdrażnienie, ataki agresji, płaczliwość, depresja, ogólne „rozbicie”. Po co ktoś miałby to sobie wymyślać? Według naukowców powodem naszego podłego samopoczucia są wahania w wydzielaniu neuroprzekaźników: dopaminy i serotoniny, które mają wpływ na nastrój.

REKLAMA

Zauważono także związek między PMS-em a nasileniem objawów zaburzeń psychicznych (depresja, choroba dwubiegunowa czy schizofrenia). W USA kobietom cierpiącym na silną postać PMS przepisuje się leki antydepresyjne – w naszym kraju to wciąż wzbudza opór.

Ciało, uspokój się

Nadwrażliwość piersi, uczucie zatrzymania wody w organizmie, problemy jelitowe (biegunki, zaparcia), problemy ze skórą, bóle stawów, głowy, zmęczenie. I jeszcze waga w górę (możesz ważyć nawet kilka kilogramów więcej, ale to tylko woda).

Staraj się w tych dniach traktować dobrze: poświęć więcej czasu na makijaż, fryzurę i strój. Tylko nie rób sobie przypadkiem depilacji, nawet brwi – Twoja wrażliwość na ból znacznie wzrasta.

Czujesz się opuchnięta? Ulżyj sobie, sięgając po naturalne środki moczopędne – pokarmy zawierające potas, wapń, magnez oraz witaminy B i C.

Sprawdź, jak jeszcze możesz zneutralizować objawy PMSu.

Hormony

Decydujący wpływ na PMS ma zmienne stężenie hormonów produkowanych przez jajniki w drugiej połowie cyklu, zwanej fazą lutealną. Plusy? Teraz, kiedy błona śluzowa macicy staje się coraz grubsza, cała okolica miednicy jest dobrze ukrwiona.

Rośnie libido, a doznania są bardzo intensywne. Spadek poziomu estrogenów i testosteronu może jednak sprawić, że droga do orgazmu może być dłuższa. Daj sobie czas.

Poznaj także 10 odpowiedzi na krępujące pytania dotyczące miesiączki.

WH 10/2016

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij