[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ
23OCEŃ
3.8

Co się dzieje, gdy... jesteś podniecona

Nie wierz w skuteczność feromonów, które sprzedają w sieci. Żadne badania naukowe tego nie potwierdziły. Lepiej zobacz, jak podniecenie wpływa na Twój organizm i skąd się biorą motyle w brzuchu.

podniecenie fot. Valentin Gaina 2015/shutterstock.com

Mózg a podniecenie

Uczucie zakochania i podniecenia powoduje wydzielanie w mózgu fenyloetyloaminy – obecnego w mózgu alkaloidu, powodującego uczucie euforii. Pochodne fenyloetyloaminy to między innymi amfetamina i ecstasy. Nic więc dziwnego, że nasz główny procesor zachowuje się jak mózg narkomana na głodzie.

REKLAMA

podniecenie fot. krimar 2015/shutterstock.com

Oczy a podniecenie

Nasze oczy stają się szczególnie uwodzicielskie: zaczynają błyszczeć, a źrenice się rozszerzają. Jak wynika z badań, rozszerzone źrenice stanowią dla facetów podświadomy, ale bardzo czytelny komunikat, że mamy ochotę na seks.

podniecenie fot. sakkmesterke 2015/shutterstock.com

Usta a podniecenie

Krew napływa do warg, więc usta stają się bardziej wydatne i intensywniej czerwone. Zwiększa się też ich wrażliwość na bodźce. Czerwone usta to kolejny silny bodziec seksualny dla mężczyzn. To dlatego wynaleziono czerwoną szminkę. Jeśli chcesz uwodzić, zobacz najpierw, jak nosić mocny kolor na ustach.

podniecenie fot. Groenning 2015/shutterstock.com

Nos a podniecenie

Zmysł węchu ma ogromne znaczenie: aż u 25% osób, które tracą zmysł węchu, zanika libido. Węch pozwala nam sprawdzić, czy ten facet ma właściwy materiał genetyczny. Najbardziej podniecające zapachy dla kobiet to zapach ogórka i lukrecji.

podniecenie fot. Yellowj 2015/shutterstock.com

Brzuch a podniecenie

Za takie reakcje fizjologiczne jak motyle w brzuchu, drżenie ciała, przyspieszone bicie serca czy gęsią skórkę znowu odpowiada fenyloetyloamina, która pobudza układ limbiczny. Czujemy się lekkie jak piórko i szczęśliwe.

podniecenie fot. Dean Drobot 2015/shutterstock.com

Piersi a podniecenie

Unoszą się i zwiększają swoją objętość nawet o 30%. Mikromięśnie wokół brodawek kurczą się, a napływ krwi sprawia, że brodawka powiększa się, staje się ciemniejsza i sztywnieje. Na temat piersi można by mówić i mówić... Zobacz, czego jeszcze nie wiesz o swoich piersiach.

masturbacja fot. Piotr Marcinski 2015/shutterstock.com

Miednica a podniecenie

Wargi sromowe powiększają się nieco i rozsuwają, odsłaniając otwór pochwy. Łechtaczka powiększa się, a w pochwie pojawia się śluz. To sprawia, że czujemy miłe ciepło między udami. Zdaje się, że miejsca intymne to dla wielu z nas wciąż temat tabu. Nie wahaj się – przeczytaj nasz artykuł i poznaj swoje miejsca intymne.

WH 02/2013

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij