Oznaki podniecenia kobiety

Nie wierz w skuteczność feromonów, które sprzedają w sieci. Żadne badania naukowe tego nie potwierdziły. Lepiej zobacz, jak podniecenie wpływa na Twój organizm i skąd się biorą motyle w brzuchu.

podniecenie fot. Valentin Gaina 2015/shutterstock.com
fot. Valentin Gaina 2015/shutterstock.com

Mózg a podniecenie

Uczucie zakochania i podniecenia powoduje wydzielanie w mózgu fenyloetyloaminy – obecnego w mózgu alkaloidu, powodującego uczucie euforii. Pochodne fenyloetyloaminy to między innymi amfetamina i ecstasy. Nic więc dziwnego, że nasz główny procesor zachowuje się jak mózg narkomana na głodzie.

podniecenie fot. krimar 2015/shutterstock.com
fot. krimar 2015/shutterstock.com

Oczy a podniecenie

Nasze oczy stają się szczególnie uwodzicielskie: zaczynają błyszczeć, a źrenice się rozszerzają. Jak wynika z badań, rozszerzone źrenice stanowią dla facetów podświadomy, ale bardzo czytelny komunikat, że mamy ochotę na seks.

podniecenie fot. sakkmesterke 2015/shutterstock.com
fot. sakkmesterke 2015/shutterstock.com

Usta a podniecenie

Krew napływa do warg, więc usta stają się bardziej wydatne i intensywniej czerwone. Zwiększa się też ich wrażliwość na bodźce. Czerwone usta to kolejny silny bodziec seksualny dla mężczyzn. To dlatego wynaleziono czerwoną szminkę. Jeśli chcesz uwodzić, zobacz najpierw, jak nosić mocny kolor na ustach.

podniecenie fot. Groenning 2015/shutterstock.com
fot. Groenning 2015/shutterstock.com

Nos a podniecenie

Zmysł węchu ma ogromne znaczenie: aż u 25% osób, które tracą zmysł węchu, zanika libido. Węch pozwala nam sprawdzić, czy ten facet ma właściwy materiał genetyczny. Najbardziej podniecające zapachy dla kobiet to zapach ogórka i lukrecji.

podniecenie fot. Yellowj 2015/shutterstock.com
fot. Yellowj 2015/shutterstock.com

Brzuch a podniecenie

Za takie reakcje fizjologiczne jak motyle w brzuchu, drżenie ciała, przyspieszone bicie serca czy gęsią skórkę znowu odpowiada fenyloetyloamina, która pobudza układ limbiczny. Czujemy się lekkie jak piórko i szczęśliwe.

podniecenie fot. Dean Drobot 2015/shutterstock.com
fot. Dean Drobot 2015/shutterstock.com

Piersi a podniecenie

Unoszą się i zwiększają swoją objętość nawet o 30%. Mikromięśnie wokół brodawek kurczą się, a napływ krwi sprawia, że brodawka powiększa się, staje się ciemniejsza i sztywnieje. Na temat piersi można by mówić i mówić... Zobacz, czego jeszcze nie wiesz o swoich piersiach.

masturbacja fot. Piotr Marcinski 2015/shutterstock.com
fot. Piotr Marcinski 2015/shutterstock.com

Pochwa a podniecenie

Wargi sromowe powiększają się nieco i rozsuwają, odsłaniając otwór pochwy. Łechtaczka powiększa się, a w pochwie pojawia się śluz. To sprawia, że czujemy miłe ciepło między udami. Zdaje się, że miejsca intymne to dla wielu z nas wciąż temat tabu. Nie wahaj się – przeczytaj nasz artykuł i poznaj swoje miejsca intymne.

WH 02/2013

REKLAMA