[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Co się dzieje, gdy... głaszczesz zwierzę

Właściciele zwierząt (nawet rybek) są zdrowsi i szczęśliwsi od tych, którzy wolą czystą podłogę. Zobacz, jak zwierzęta domowe poprawiaja humor i dlaczego są skutecznym lekarstwem. Nie masz jeszcze żadnego pupila? Czas to zmienić.

zwierzę, zwierzęta domowe rys. Adam Quest

Mózg

Wystarczy pół godziny zabawy ze swoim pupilem, aby Twój mózg wydał komendę o wydzielaniu się hormonów szczęścia. Zwłaszcza u właścicieli kotów wydziela się sporo oksytocyny – hormonu błogości i miłości. Jeśli nie możesz mieć zwierzaka, zobacz nasze 9 wskazówek, jak cieszyć się życiem i podnieś poziom endorfin do maksimum.

REKLAMA

Uśmiech

Humor poprawia się niemal natychmiast, gdy widzimy, jak zwierzak biegnie nam na spotkanie. Poziom stresu szybko opada na- wet po ciężkim dniu. Przeprowadzono eksperyment, z którego wynikało, że pracownicy, którzy mogą zabierać swojego psa do pracy, są znacznie mniej zestresowani.

Serce

Przytulanie zwierzaka (albo obserwowanie rybek) obniża ciśnienie i tętno. Właściciele zwierzaków mają też niższy poziom złego cholesterolu. Badania wskazują, że rzadziej chorują na serce, a ich szansa przeżycia ponad roku po zawale jest 9 razy większa.

Ból

Udowodniono, że głaskanie kota czy psa łagodzi odczuwanie bólu. Ciekawe, że odwrotna relacja też występuje – cierpiące zwierzę instynktownie nastawia się do głaskania. A może by tak pogłaskać też swojego partnera? Zobacz, jakie korzyści płyną z przytulania.

Zdrowie

To nie będzie zaskoczenie dla żadnej z właścicielek psów. Psiarze są w znacznie lepszej kondycji fizycznej niż ich rówieśnicy bez zwierząt. Dowiedziono, że kilkakrotnie szybciej dochodzą do siebie po ciężkich chorobach. Mają wyższą odporność. Dzieciństwo ze zwierzętami zmniejsza także ryzyko alergii.

Rada WH: Spacery z psem to dla samotnych idealny sposób na nawiązywanie kontaktów. Dlatego warto wybierać łagodne rasy.

WH 04/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij