[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.3

Co się dzieje, gdy… chodzisz w szpilkach

Nadmierna lordoza, ból krzyża, pajączki na nogach… Takie skutki może mieć chodzenie w szpilkach. Na szczęście ich noszenie ma też swoje korzyści. Sprawdź, jak szpilki działają m.in. na mięśnie Kegla.

szpilki fot. shutterstock.com

Kręgosłup

Balansowanie ciałem podczas chodzenia na szpilkach zmusza nasz kręgosłup do nieprawidłowego wygięcia (lordoza). To przeciąża mięśnie i wywołuje ból w okolicy krzyżowej. Pamiętaj o ćwiczeniu mięśni brzucha.

Miednica i mięśnie Kegla

Chodzenie na szpilkach sprawia, że prawie wszystkie nasze mięśnie są bardziej napięte. Co ciekawe, dotyczy to również mięśni odpowiedzialnych za seks, czyli mięśni Kegla (dna miednicy).

Napięcie sprawia, że stają się silniejsze, a im silniejsze mięśnie, tym bardziej intensywne orgazmy. Nieźle, co? To zdecydowanie zaleta noszenia tych butów. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat kobiecego orgazmu bez tabu.

REKLAMA

szpilki fot. shutterstock.com

Uda

Aby utrzymać równowagę ciała, mimowolnie wypychasz mięśnie ud do przodu. Podczas chodzenia są nieustannie napięte, co entuzjastki szpilek uważają za plus. Jedno ćwiczenie na siłowni mniej.

Kolana

Szpilki zmuszają do zwiększonego napięcia mięśni i ścięgien, co u kobiet stale chodzących na szpilkach może doprowadzić do deformacji chrząstki stawowej i szybszego zużycia torebki stawowej i więzadeł. Staraj się jak najczęściej chodzić boso.

szpilki fot. shutterstock.com

Kostki i łydki

Kostki są wypychane do przodu, co zaburza krążenie w nogach i sprzyja pajączkom. Mięśnie łydek skracają się, a ścięgno Achillesa usztywnia. Może pojawić się ból przy chodzeniu na płaskich obcasach. Ratunkiem są ćwiczenia rozciągające mięśni łydek i ścięgna Achillesa.

Stopy

Twoja stopa to bezbłędny mechanizm amortyzacyjny, ale obcasy zaburzają jego działanie. 10-cm szpilki zwiększają o 30% obciążenie drobnych kości przodostopia. Zamiast elastycznego przenoszenia ciężaru z pięty na palce „wystukujemy” kroki – każdy krok to małe uderzenie w przód stopy od dołu. Skutek – miniurazy kości i nerwów. Oglądając TV, ćwicz podnoszenie palcami drobnych przedmiotów.

Zbyt ciasne szpilki mogą też powodować np. wrastanie paznokcia. Jak sobie radzić z takimi problemami? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak mieć stopy bez skazy przez cały rok.

WH 03/2013

Produkty z kategorii: szpilki znajdziesz w sekcji WH Zakupy: szpilki ażurowe

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij