[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.3

Co krew menstruacyjna mówi o Twoim zdrowiu

Krew menstruacyjna różni się od pozostałej krwi w ciele. Nawet jeżeli przez większość swojego życia miesiączkujemy regularnie, to jednak od czasu do czasu nurtuje nas pytanie, co tak dokładnie wypływa z naszego ciała zwłaszcza, jeżeli konsystencja tego jest nietypowa.

Krew menstruacyjna różni się od innej krwi przede wszystkim tym, że nie krzepnie szybko, co ma sens, bo w przeciwnym razie nie wypłynęłaby na zewnątrz. No dobrze, skoro więc się różni, to jak powinna wyglądać prawidłowa krew miesiączkowa? Nie ma jak do tej pory precyzyjnych opisów. Specjaliści na ogół mówią, że nie powinna być rzadka jak woda, ani gęsta jak ketchup. Idealna konsystencja powinna się mieścić gdzieś tak pośrodku. Ale oczywiście czasami wygląda inaczej.

Zobacz, co może oznaczać, kiedy Twoja krew miesiączkowa jest:

Gęsta i zawiera jakieś gluty

REKLAMA

Od czasu do czasu każda kobieta podczas szczególnie obfitego krwawienia może zauważyć coś takiego i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Te gluty, to skrzepy, które jeśli nie są większe od dwuzłotówki nie powinny wzbudzać niepokoju. Ale jeżeli są faktycznie spore, może to być sygnał poważniejszych problemów. Na przykład zaburzeń hormonalnych, albo mięśniaków macicy.

Te ostatnie stanowią dosyć częsty rodzaj łagodnego guza, który jak wynika z badań występuje u ok. 70% kobiet, które przekroczyły 50. W większości przypadków guzy te nie powodują żadnych przykrych objawów, niemniej należy je regularnie kontrolować podczas wizyt u ginekologa.

Rzadka i wodnista

Jeżeli widzisz, że pojawiająca się na podpasce krew jest zdecydowanie odmienna od tego, co zwykle z Ciebie wypływa, to zawsze jest niepokojący sygnał. Rzadka wodnista krew może pochodzić ze zmian nowotworowych w obrębie jajników, lub jajowodów. Jednak odradzamy autodiagnozę. Po prostu umów się na wizytę u ginekologa i dokładnie opisz niepokojące objawy.

Śluzowata i lepka

Jeśli zauważyłaś, że Twoja krew miesiączkowa wygląda na trochę bardziej śliską niż zwykle, prawdopodobnie zawiera dużo śluzu. W błonie śluzowej szyjki macicy mamy dużo komórek produkujących śluz. Ten śluz ma za zadanie podtrzymać życie plemników i sprowadzić je na "dobrą drogę", wprost do komórki jajowej. Natomiast kiedy zażywamy hormonalne środki antykoncepcyjne śluz staje się gęsty i biedne plemniki poruszają się w nim jak muchy w smole. Czasami tego śluzu jest po prostu więcej i miesza się on z krwią menstruacyjną, ale absolutnie nie ma w tym nic niepokojącego. 

Pamiętaj, że to Ty znasz najlepiej swoje ciało i dlatego jeżeli coś Cię niepokoi nie wahaj się ani chwili, tylko umów ze specjalistą.

ZOBACZ TEŻ: 5 najczęstszych problemów z biustem.

 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij