[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ



OCEŃ
5.0

Chcesz spalać kalorie? Oglądaj horrory! [WH News]

Maraton horrorów niczym półgodzinny trening?  Odpowiedź między innymi na to pytanie znajdziesz w nowej porcji ciekawostek WH!

oglądanie horrorów fot. shutterstock

Głodna sukcesu

Dobra wiadomość dla wszystkich studentek: uczeni z Harvard Medical School i University of Chieti wykazali, że umalowane kobiety osiągają w testach znacznie lepsze wyniki niż te bez makijażu. Co ma szminka do nauki? Już sama czynność nakładania make-upu poprawia humor, efekt zwiększa pewność siebie, a te czynniki pomagają zwalczyć stres i w pełnym skupieniu rozwiązywać zadania.

Uwaga: nawet najlepsza szminka nie pomoże zdać kolokwium, jeśli zamiast nauką zajmujesz się oglądaniem tutoriali makijażowych na YouTube.

Kup czas

Podobno szczęścia nie da się kupić, ale badacze twierdzą inaczej. Wszystko zależy od tego, na co wydajesz pieniądze. Jak czytamy w „Proceedings of the National Academy of Sciences”, ludzie, którzy przeznaczają pieniądze na odciążenie się od domowych obowiązków, np. zatrudniając pomoc domową, odczuwają o 28% większą satysfakcję z życia niż ci, którzy fundują sobie dobra materialne. Nie masz kasy na gosposię? Zamiast znów stać przy garach, piątkową kolację zjedz na mieście.

Oglądasz horrory - spalasz kalorie

Tej wiosny daj się namówić na maraton horrorów. Dlaczego?

Po pierwsze, w Twoim mózgu zostanie uwolniona mieszanka adrenaliny, endorfin i dopaminy, które towarzyszą przeżywaniu kontrolowanego strachu. Po drugie, wzrośnie aktywność glutaminianu – neuroprzekaźnika odpowiadającego za procesy zapamiętywania i nauki. I najlepsze: badania wykazały, że oglądając horrory, spalisz tyle kcal, co podczas 30 min biegu!

Poniżej 3 najstraszniejsze, według autorów badania:

1. „Lśnienie”

Pisarz psychopata w odciętym od świata hotelu popada w obłęd.

Spalisz: 184 kcal.

2. „Szczęki”

Grupa śmiałków na polowanie na rekina ludojada.

Spalisz: 16 kcal

3. „Egzorcysta”

Do dziewczynki opętanej przez diabła zostaje wezwany egzorcysta.

Spalisz: 158 kcal

Rozwiązuj krzyżówki!

Aż o 10 lat możesz „odmłodzić” swój mózg, jeśli często rozwiązujesz krzyżówki (polecamy np. te ze strony przekroj.pl). Szkoda Ci czasu na takie rozrywki? Cóż, pogadamy za 30 lat...

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij